Ciaża a beta hcg

napisał/a: AguJ 2009-10-20 18:02
Witam!
Mam takie zapytanie. Nie chce panikowac. W 23 dniu cyklu zrobiłam sobie test beta hcg i wyszedł 0,100 wiec ciazy brak. Wczoraj minął termin mojej miesiączki. Temperatura w pochwie 37.3. Brzuch mnie boli, bolą mnie piersi. Wiem, że beta jest wiarygodna w 100% ale czy jest szansa ze 23 dzien cyklu to za wcześnie? nie wiem czy jest sens powtarzac ten test.
napisał/a: wikam2 2009-10-20 18:25
Bete najlepiej robić 14 dni po stosunku. Ile dni po stosunku robiłas ją Ty? Badz w którym dniu była owulka?
napisał/a: AguJ 2009-10-20 18:33
Stosunek był 5.10 a owolacja była 6 a najpozniej 8.10. Beta hcg zrobiłam 15.10.
napisał/a: wikam2 2009-10-20 18:38
No to uważam, że na betę mogło być zbyt wczesnie. Wiesz ja zawsze pisze, że beta 10-14 dni po stosunku ale nieraz mnie ochrzanili, że 10 dni to za mało. Więc licząc na podstawie tego co podałaś Ty mogło być faktycznie za wcześnie. Skoro jesteś po terminie miesiączki to może zrobisz test apteczny? Oczywiście jesli wolisz lepiej zrobić bete. A najlepiej to poczekać jeszcze parę dni:) Zresztą może miesiączka tuż tuż tymabardziej, ze masz ból piersi i brzucha :)
napisał/a: wikam2 2009-10-20 18:46
U niektórych kobiet temperatura może spadać dzień przed miesiączką czasami w dniu miesiączki a czasami w środku jej trwania.
Trudne jest to do sprecyzowania jesli nie prowadzisz stałych pomiarów. Jesli takie prowadzisz to masz porównanie i wiesz co może to oznaczac.
napisał/a: AguJ 2009-10-20 18:50
Wstrzymam sie do piątku. Ból piersi mam od 8 dni. Jeśli do piątku okres nie nadejdzie to juz test mi nie będzie potzrebny :)ale juz zrobie ten apteczny, Ostatnio miałam cykl 27-dniowy. Ale moje cykle są rózne 27-30 dni. Nie bede sie niepotrzebnie nakrecać. Bete zrobiłam dlatego, że miałam planowany zabieg rozkruszania kamieni nerkowych a wiadomo, że ciąża to przeciwskazanie. Zabieg jednak odwołano z powodu awarii maszyny :)
napisał/a: AguJ 2009-10-20 18:52
Nie prowadze stałych pomiarów ale jesli w ciązy nie bede to zaczne bo to przydatna sprawa :)
napisał/a: wikam2 2009-10-20 18:53
Jesli zdołasz wytrzymać do piątku to bardzo dobrze :))))
Życzę Ci aby było po Twojej myśli :)....i napisz nam co z Tobą :))))
napisał/a: AguJ 2009-10-20 18:54
Już od dłuższego czasu w dzien lub dwa dni przed miesiączką pojawiają sie u mnie plamienia, bardzo malutkie. Teraz nie ma nic, mam znikome białe upławy. No ale cóż, czas pokaże. Czekam do piątku...dziekuje za odpowiedź
napisał/a: wikam2 2009-10-20 18:55
AguJ napisal(a):Nie prowadze stałych pomiarów ale jesli w ciązy nie bede to zaczne bo to przydatna sprawa :)


Wiesz co samych pomiarów to raczej się nie prowadzi....Łączy się je z obserwacją śluzu badz szyjki macicy....pare razy dziennie.
Jeden cykl próbowałam ale metoda ta mną nie zawojowała :/ No ale to sprawa indywidualna :)
napisał/a: AguJ 2009-10-20 18:56
moja myśl jest taka, że ta ciąża mogłaby być :) mam synka 25 miesięcznego i nie chciałabym zeby był jedynakiem. Jeśli jej nie bedzie to tez nie bedzie źle. Nie spieszy sie tak bardzo :) a czy wytrzymam do piątku to zobaczymy, ucze sie cierpliwośći bo w gorącej wodzie jestem kąpana :)
napisał/a: wikam2 2009-10-20 18:58
A ja uważam, ze jesli ktoś decyduje się na dwoje dzieci to najlepsza róznica wieku między nimi to różnica jak najmniejsza :))))))))))