Ciaża a beta hcg

napisał/a: ognista4 2011-09-04 20:54
wiem że tyle razy ten temat się powtarza i tyle osób o to pyta i....zapomniał wół jak cielęciem był....ale..kiedy mogę zrobić najwcześniej test beta hCG by wykrył ciążę? ;)) nie mam już tabletek antykoncepcyjnych i teraz akuratnie mam taka sytuację że muszę miec100% pewności, wiec kiedy mogę go zrobić najwcześniej by potwierdzić/lub wykluczyć ciążę??

zapominajka....nie wiem czy ci gratulowałam, ale pogratuluję jeszcze raz córeczki, życzę by zdrowo rosła.;)) miło się ciebie czyta w jaki sposób o niej piszesz

ja też często zaglądam na ten wątek tak z sentymentu, taki stary już jest i na nim też mi gratulowali.
napisał/a: wikam2 2011-09-05 07:01
Cześć Ognista :)
Ciężko powiedzieć kiedy test bo nie piszesz nic o cyklu.
Kiedy odeszłaś od tabletek, masz na mysli jakiś jeden stosunek?
Karmisz? Miałaś normlany okres a nie tabletkowy?
napisał/a: ognista4 2011-09-05 14:25
to jest mój pierwszy cykl po odstawieniu tabletek, i już miał miejsce "ten normalny" okres od razu jak skończyłam ostatnie opakowanie. no i stosunek też był już bez żądnych zabezpieczeń. może prawdopodobieństwo jest małe, ale czekają mnie zabiegi na kręgosłup lędźwiowy z użyciem prądów, wiec w tej sytuacji chcę zrobić ten test tak dla pewności. zabiegi rozpoczynam 26 września, okres dostałam 16 września a stosunek był 23, więć po prostu chcęsię upewnić. gdyby nie te zabiegi to pewnie bezstresowo poczkekałabym d kolejnej miesiączki i wróciłabym do tabletek
napisał/a: wikam2 2011-09-05 20:16
Okres dostałaś 16 sierpnia był to okres a nie krwawienie po odstawieniu tabsów i kilka dni po nim tj. 23 sierpnia był stosunek, tak?
Zresztą nie ważne...nawet jak to było krwawienie po odstawieniu ale nie kontynuowałaś przyjmowania tabsów to - około 9 wrzesnia beta bedzie wiarygodna.
napisał/a: ognista4 2011-09-05 21:16
dokładnie. ostatnią tabletkę wzięłam 15 sierpnia i potem już nie brałam. był to Harmonet. 9 września to jest już ten piątek.......
dzięki wielkie;)) zobaczymy co beta wykaże....
napisał/a: xsarkses 2014-02-07 14:40
Witam, podłączę się do wątku. Po 4 latach starań w końcu żona zaszła w ciążę, test dwukrotnie wskazał dwie grube piękne kreseczki. Dwa dni temu robiliśmy HCG i wynik wyniósł 928, badanie powtórzyliśmy dziś, czyli po 48 h i wynik to 1363. No i żoną zaczęła się martwić, że wzrost jest zbyt niski, bo prawidłowo powinno wzrosnąć o 66% w ciągu 48h. Czy poprawnie interpretujemy wyniki czy też nie ma póki co powodów do niepokojów?
napisał/a: wikam2 2014-02-07 14:57
Beta bardzo ładnie urosła i mimo, że procentowo mogą być odchylenia to nie ma powodu do niepokoju :)
Gratuluje!
napisał/a: jus89 2014-02-26 08:07
Witam
Ostatnia miesiączkę miałam 5.02 cykl mam 28 dni, owulacja przypadała mi na 18.02 stosunek odbył się 15 oraz 16.02. Wczoraj byłam u ginekologa na badaniu profilaktycznym powiedziałam mu o możliwości ciąży oraz o objawach jakich miałam w pierwszym tygodniu po stosunku czyli bóle podbrzusza oraz dolnej części kręgosłupa, mdłości i bolące piersi( ten objaw pozostał do dzisiaj) powiedział że to mogą być objawy zapłodnienia (niektóre kobiety podobno tak to przechodzą) Po mimo tego powiedział, że na stwierdzenie ciąży jest jeszcze zbyt wcześnie i że w razie braku miesiączki mam się zgłosić do niego za około 3 tyg. Co o tym sądzicie? Nie chcę czekać tak długo zwłaszcza, że mam dość ciężka pracę, więc chciałabym się upewnić wcześniej czy jestem w ciąży czy nie...Dlatego myślę nad Betą HCG kiedy mogę ją wykonać? Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam :)
napisał/a: trala3 2014-03-26 19:59
stosunek 12 marca, beta robiona dzisiaj o godzinie17.01 -
Beta-HCG total/ Wynik w surowicy