ciasnota podbarkowa/rotatory - ćwiczenia na to schorzenie

napisał/a: ryszbier 2012-01-08 00:56
Witam,

Kiedyś dużo ćwiczyłem. Wszystko było w porządku z moim organizmem. Później miałem przerwę kilka lat. Postanowiłem wrócić na siłownię. Zaczynałem od małych ciężarów, rozgrzewki, rozciągania, ale tak czy inaczej złapałem kontuzję barku. Objawiała się ona najpierw jakby szczypaniem wewnątrz barku, później kłującym bólem, który pojawiał się podczas podnoszenia ręki powyżej obręczy barkowej. Jak się dowiedziałem u ortopedy najprawdopodobniej jest to zespół ciasnoty podbarkowej, a ćwiczeniami podrażniłem kaletkę maziową oraz rotatory i miałem stan zapalny...

Minął rok, bark mnie nie boli, więc postanowiłem znów wrócić do ćwiczeń. Nic nie boli mnie w barkach, ale dosyć mocno chrupie. Czuję, że kości ocierają się o siebie i boję się zacząć ćwiczyć, żeby znowu nie doszło do jakiegoś stanu zapalnego...

Sporo naczytałem się o ciasnocie podbarkowej, że może ona uszkodzić kaletkę maziową, a ocierające się kości mogą uszkodzić rotatory (które trzymają bark we właściwym miejscu)...


Moje pytanie jest takie:
- Czy różnego rodzaju ćwiczeniami np. na rotatory (jest ich mnóstwo na youtube) mogę 'naprawić' ciasnotę podbarkową?
Rozwijając...Czytałem, że ćwiczenia na rotatory mogą skorygować nieprawidłową pozycję barku tak, aby przybrał on prawidłową pozycję w stawie barkowym.
Czy ktoś mógłby potwierdzić mi ta informację?

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi,
Pozdrawiam
napisał/a: ryszbier 2012-01-08 15:28
proszę o jakieś info...

dziękuję