Ciało obce w przełyku/krtani i powyżej splotu słonecznego

napisał/a: bareja77 2013-03-05 01:04
Witam,
od 2msc ma uczucie ciała obcego w gardle, a od 2 tygodni miałem dodatkowo codziennie zgagę (kilka lat temu miałem bakterię helicobacter pylori). Zgaga minęła, ponieważ udałem się do lekarza i lekarz mi przepisał Omeprazole (6 dzień brania leku),ale ciało obce jakby się nasiliło, a dodatkowo mam uczucie nowego ciała, powyżej splotu słonecznego? Niedługo będę w Polsce na Wielkanoc, ale mam tylko jeden dzień i nie wiem, gdzie się udać Endokrynolog, Laryngolog (USG krtani, szyi), Gastrolog (kolonoskopie i gastroskopię miałem robioną kilka lat temu, ale dostałem informację, że mam nadwrażliwość jelita grubego-ojciec i dziadek mieli raka żołądka). Oprócz tych 2 dolegliwości ciał obcych nic mi nie dolega. Apetyt dobry, brak kaszlu i duszności, wydzieliny, wypróżnianie Ok,delikatne wzdęcia (ale tą dolegliwość mam od dawna)
Dziwi mnie to, że dolegliwość nastapiła po Nowym Roku, kiedy rzuciłem palenie i 1 dzienne piwo po pracy odstawiłem.
Z góry dziekuje za odpowiedzi i porady
napisał/a: freitag20 2013-03-05 18:41
Witaj,

Poczytaj ten wątek:

http://commed.pl/rzucanie-palenia-skutki-uboczne-vt27481.html

Rzucenie palenia niestety w wielu przypadkach ma sporo nieciekawych skutków. Myślę że to uczucie obcego ciała w gardle to na tle nerwowym, też to miałem i zamartwiałem się ciągle, że mam raka krtani ;) przeszło. Badania możesz zrobić na wszelki wypadek.

Jeśli chodzi o Omeprazole. Jeżeli Cię lekarz nie poinformował o długofalowych skutkach przyjmowania tego leku, a bardzo prawdopodobne, że tego nie zrobił, to radzę Ci kontrolować poziom magnezu i witaminy B12. Omeprazol teoretycznie powinno się brać przez miesiąc, mnie faszerowano tym 8 miesięcy, magnez i witamina b12 prawie wyparowały ze mnie, co doprowadziło do ostrej nerwicy i depresji.