ciała ketonowe

napisał/a: Aga83 2007-11-19 11:48
witam wszystkich mam pytanko czy osoba chora na cukrzycę musi oprócz poziomu glukozy badać również poziom ciał ketonowych??? Czy badane ciał ketonowych jest konieczne i dlaczego??
napisał/a: Peter 2007-11-19 13:19
Oczywiście, że tak. Ciała ketonowe są wskaźnikiem stanu zakwaszenia organizmu tzw. kwasicy metabolicznej. To m.in. grozi diabetykom, którzy mają niewłaściwie zbilansowaną dawkę insuliny do spożywanych pokarmów i vice versa. Kwasica metaboliczna jest bardzo niebezpiecznym zjawiskiem, które utrzymujące się długo prowadzi do poważnych zaburzeń funkcjonowania całego organizmu.
napisał/a: Aga83 2007-11-20 08:58
a czy takie badania można przeprowadzać sobie w domu?? tzn czy są jakies aparaty które mierzą ciała ketonowe?? czy tylko można je robic w laboratorium??
napisał/a: Peter 2007-11-20 19:04
Zdecydowanie w laboratorium.
napisał/a: sebastian.diab 2007-11-22 08:32
jest na rynku parę urządzeń które mierzą ketony. Są również paski do pomiaru ketonów w moczu. Jednak ciała ketonowe najpierw pojawiają się w krwi a nie w moczu więc ja bym polecał zakup urządzenia które wykrywa ciała ketonowe we krwi:) takie urządzenia to np urządzenia CardioChek. => http://www.cardiochek.pl
napisał/a: selenek01 2008-03-27 19:45
Badanie ciał ketonowych w moczu - jak najbardziej. Pozwala to wykryć problemy z wyrównaniem cukrzycy.

Badanie ciał ketonowych we krwi - całkowicie zbędne. Jesli będzi zaczynać się kwasica metaboliczna to poczujesz to (nudności, osłabienie, senność) a także stwierdzisz zdecydowanie podwyższony poziom cukru we krwi. Jesli już to tylko przy złym samopoczcuciu przy pomocy zwykłego glukometru (np. Optium XIDO) i specjalnych pasków (10szt - 60zł)
napisał/a: natural1tygamer 2013-03-28 22:41
Witam.
Ja chyba mam kwasice, caly organizm mnie boli, najpierw troche krwi ze slina, teraz wszystko mnie boli. Co mam robic? Czy to cukrzyca?