Ciągły stan podgorączkowy

napisał/a: malgocha007 2006-07-27 14:41
Od długiego czasu (ok. 1 rok - wstyd sie przyznać, ze dopiero teraz tym się zainteresowałam) ma podwyższoną temperaturę 37,2 - 37,5 st. Czy jest możliwe, ze to taka fizjologiczna właściwość organizmu, czy może powinnam się przebadać? dodam, ze fizycznie nie odczuwam żadnych dolegliwości. A może mój dłuuuugo nie leczony ząb spowodował taką sytuację (już jest ok, ale temp. ciągle 37,5)? Czy stan podgorączkowy może utrudniać zajscie w ciązę? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. Serdecznie pozdrawiam! Gosia
napisał/a: plb1985 2006-07-30 00:23
istnieją przypadki fizjologicznej podwyższonej temperatury, właśnie do ok. 37,5, nie wymaga to leczenia ani nie jest uciążliwe
ale skoro piszesz, że od ok. roku...czyli mam rozumieć, że przed rokiem było 36,6?
jeśli tak to warto zrobić jakieś badanie, choćby prosty OB, który pokaże czy w organizmie istnieje jakiś stan zapalny...
co do zęba, niezaleczony może powodować podwyższenie wartości OB, czy temperatury to nie wiem,ale bym się nie zdziwił, jeśli również

lekkie podwyższenie temperatury może być też skutkiem nadczynności tarczycy, czy zauważyłaś u siebie potliwość, drżenie rąk, szybkie męczenie się, utratę masy ciała, wypadanie włosów...?
napisał/a: czato 2006-08-04 10:18
Zrób sobie prześwietlenie płuc .Czasami stała podwyższona temperatura może świadczyć o ich chorobie.
napisał/a: malgocha007 2006-08-05 12:13
Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Jeśli chodzi o objawy nadczynności tarczycy to ich nie mam. Jak zbadać czy z tarczycą wszystko ok? Niedawno robiłam USG okolic tarczycy (gardło w zasadzie, ze względu na to, ze pracuję głosem i trochę mi szwankował) i okazało się, ze z tarczycą wszystko ok, tylko węzły chłonne bardzo duże, ale lekarz powiedział, że to z powodu zęba właśnie. Chyba bez szczegółowych badań się nie obędzie.
napisał/a: plb1985 2006-08-06 01:10
malgocha napisal(a):Jak zbadać czy z tarczycą wszystko ok?

standardowe badania na horomony TSH oraz USG tarczycy, ale to już zostaje w kompetencji lekarza przynajmniej rodzinnego
napisał/a: Bartek 1984 2008-06-18 16:46
Mam problem od ponad roku utrzymują mi się stany podgorączkowe przeważnie 37-37,4 (rzadko 37,5). Stan ten nie występuje 24h na dobę często się zmienia do normalnej temperatury lub występuje ciągle. Są dni że mam normalną temperaturę ale znacznie więcej jest tych ze stanem podgorączkowym. Stan ten nie przejmował by mnie w ogóle gdyby nie fakt że jest dla mnie bardzo uciążliwy ( pocę się i gorąco mi- co jest zrozumiałe przy tej temp.) Robiłem większość wyników i wszystkie mam idealne( np.OB=4) Lekarze nie wiedza co mi doradzić a Ja się mega meczę przy takim stanie. Jedynym objawem jest ból pleców w okolicy lędźwiowej. Historia ta zaczeła się rok temu kiedy ćwiczyłem ciągle na siłowni i później wystąpił ból pleców sporadyczny i ciągłe stany podgorączkowe. Niekiedy bólu pleców nie ma a mam temperature wyższą więc nie wiem cy ma to związek czy nie. Nie wiem co robić, prosze o jakiekolwiek rady i pomoc?????
napisał/a: Bartek 1984 2008-06-18 16:50
Dodam jeszcze odnośnie wyników jakie robiłem ( badanie z krwi :hormony tarczycy,OB i ogólne jeszcze jakieś) Z moczu badanie ogólne oraz jonogram plus na obecność jeszcze kilku składników teraz nie pamiętam. Prześwietleni płuc robione i USG nerek też.
napisał/a: mruva 2009-03-08 23:40
Witam!
Mam ten sam problem. Ostatnio zauwazylam tez ze mam czeste stany podgoraczkowe. Pojawiaja sie zazwyczaj wieczorem. Po czym czasem znikaja po kilku godzinach. Mowiac o stanach podgoraczkowych mam na mysli przedzial od 36,9 do 37,3. Takie stany podgoraczkowe mam dosc dlugo, ok 2 miesiecy na pewno, bo w tym czasie dosc czesto temperature mierzylam. Wczesniej mierzylam sporadycznie, gdy odczuwalam ze na twarzy robi mi sie cieplej. ostatnie wyniki krwi dobre:

wyniki w normie jedyne ktore wychodza lekko poza: mid% - 10,7%, gran% - 49,9%, mcv - 98,2fL, mchc 31,1 g/dL, pdw - 14,7.

OB-7
cukier - 94,5 mg%
TSH 3 generacja - 3,07 uIU/ml
fT4 - 1,23ng/dl
prolaktyna - 31,95 ng/ml

Proszę o porade w jakim kierunku zaczac sie badac.
napisał/a: Azja1 2009-04-19 18:46
hej od kilku dni mam stan podgorączkowy. Tzn nie przez cały dzień. Rano jest normalnie ale po południu i wieczorem od 36,8 do 37,1. Nie mam pojęcia czy mam się tym martwić (?) Ponadto oststnio często jestem zmeczona, osłabiona i głowa częsciej mnie boli. Jaka może być tego przyczyna? Badania kwi robiłam dwa tygodnie temu i lekarz mi powiedziała że wyniki są bardzo dobre.
napisał/a: Phil 2009-04-19 22:10
A ile masz lat ?
napisał/a: Azja1 2009-04-22 23:10
mam 22 lata. Mój wiek może mieć cos z tym wspólnego?
napisał/a: Iskierkatoja 2009-08-12 15:31
Nic nie dzieje się bez przyczyny!!

Też miałąm stan podgorączkowy 2 miesiące i cały ten czas (na szczęście wakacje) łaziłam po lekarzach i robiłam badania.

I znalazłam!!

-borelioza
-helicobacter pylori
-lamblie :(

to lamblie częst u dorosłego dają stan podgorączkowy!

Nie bagatelizujcie tego i nie narzekajcie, ale szukajcie aż znajdziecie!
Powodzenia i dużo zdrówka :)