ciągły katar i kaszel u 6-latka

napisał/a: ewa11a 2014-03-17 20:20
Witam,

mój syn od pół roku ma kaszel i katar. Po uporczywym nachodzeniu swojego pediatry dostałam zlecenie na komplet badań- morfologia, proteinogram, badania skórne na alergie ( w tym IGE całkowite) i badania kału w kierunku pasożytów (x3). Wszystkie wyszły ok.
Po wielu godzinach siedzenia przed komputerem stwiedziłam ze zrobie jeszcze badanie z krwi na gliste ludzką.
Dziś odebrałam wynik IgG 12 gdzie 11 dodatni.

Zastanawiam sie mam interpretować ten wynik? Czy mój syn jest obecnie zakażony czy przeszedł takie zakażenie? Dlaczego wynik z kału wyszedł ujemny? Co dalej? Czy to w ogóle ma jakiś związek z jego kaszlem i katarem?
Nie wiem co robić dalej......

Od 2 m-cy podaje synowi Aerius a teraz przechodzi kuracje Neosinem która wygląda następująco- przez 10 dni 3x5ml, póżniej 10 dni przerwy i powtórka

Ewa
napisał/a: Peter 2014-03-24 08:37
IgG informuje zasadniczo o przejściu takiego zakażenia. Zwykle potrzebne są 2 parametry IgG i IgM, by ocenić, czy jest to zakażenie aktualne, czy mówiące o kontakcie z patogenem i przebycie zakażenia. Tutaj mogę przypuszczać, że jest to przeszłe zakażenie, bo IgG jest niskie.
Co do kaszlu - to albo jest to alergia (pomimo negatywnych testów), albo kaszel jest wynikiem ściekania wydzieliny po tylnej ścianie gardła. Przyczyn takiego stanu jest wiele, np. zapalenie zatok przynosowych, przerost małżowin nosowych spowodowany alergią, zapaleniem eozynofilowym czy neutrofilowym (tutaj diagnostyka opiera się na badaniu cytologicznym śluzówki nosa) czy nawet spowodowane zanieczyszczeniem powietrza.