ciągły ból gardła

napisał/a: zbych73 2015-04-11 17:39
Witam zmagam się już z bólem gardła od kilku na pewno z 6 at o ile nie więcej. Dostałem zapalenia gardła, jak to bywało wcześniej zawsze pomagały tabletki do ssania i wszystko po kilku dniach wracało do normy.Niestety wtedy nie ,zapalenie przeniosło się z gardła do tchawicy, silny kaszel lekarz przepisał antybiotyk pomogło ale delikatny ból gardła pozostał. Niestety za 2 tygodnie to samo znów kaszel zapalenie gardła i tchawicy ponownie antybiotyki znów pomogło ale gardło nie przechodziło ciągle ból ,musiałem nosic przy sobie tabletki do ssania.Lekarz skierował mnie do laryngologa laryngolog spojrzał w gardło i powiedział że faktycznie nie jest ciekawe,przepisał tantum werde i jakieś jeszcze specyfiki (nie pamiętam dokładnie to było sporo lat temu) powiedział jak nie przejdzie przyjść ponownie .Niestety nie przeszło laryngolog skierował mnie do alergologa. Wizyta prywatna bo szybko, okazało się że jestem uczulony prawie na wszystko(dodam żepo paru latach zrobiłem badania z kasy chorych i nie wyszły żadne uczulenia).Przepisano mi tabletki cleratine 10mg po kilku dniach pomogło nie łapały mnie już tak infekcje ale gardło ciagle poboluje i to z 1 strony.Jest przekrwione są w nim takie żyłki na łuku podniebnym mam taką fioletową kropkę jest od może miesiąca lub 2 a teraz dodatkowo jakby za migdałkiem taka narośl albo guzek twardy nie boli ,dodam że gardło boli z drugiej strony , nie zawsze szczególnie na jesień i wiosnę ale latem też czasem odczuwam dyskomfort. Moje pytnie brzmi co to może byc na tym łuku podniebnym i za tym migdałkiem taka nie boląca narośl lub guzek nie pamiętam czy to było wcześniej czy nie.Za odpowiedz z góry dziękuję