Ciągle zatkany nos

napisał/a: Noah 2007-04-18 12:26
Przeszukalem cale forum i niestety nie znalazlem podobnego przypadku :/ Wiec najpierw krotka historia choroby

Mam 20 lat i od jakichs 4 lat mam ciagle zatkany nos w rodzinie wystepowaly polipy bylem u laryngologa on stwierdzil ze to nie polipy Dalsza histori wyglada tak po stwierdzeniu ze to nie polipy uznal ze mam krzywa przegrode i dal mi leki na alergie na nastepnej wizycie okazalo sie ze to nie alergia wiec wyslal mnie do innego lekarza haha (laryngologa) no i zrezygnowalem wtedy z leczenia ale zaczyna mi to coraz bardziej przeszkadzac i chcial bym zapytac o rade moze ktos spotkal sie juz z czyms takim Obiawy wygladaja tak !!

Opisze caly nos zeby bylo latwiej ^^ wiec moj nosek jest troche przekrzywiony na prawo mam troche skrzywiona przegrode lekarz uznal ze nie powinan ona mi az tak bardzo przeszkadzac wiec dalej gdzies w okolicach koncowki nosa mam w srodku mam dziwne hmm "bąbelki" czuje je nie wydaje mi sie ze powinny sie one tam znajdowac czasami hmm nos mi sie odtyka Lakerz stwierdzil ze to nie polipy zator mam w obu dziurkach Hmm bralem jakies standardowe leki na alergie przepisane przez lekarza nic nie pomoglo
Jezeli to w czyms pomoze to mam systematycznie nadcisnienie Z gory dzieki za pomoc
napisał/a: johane 2007-07-01 09:14
Witam
Na Czym polega punkcja ? poniewaz mojej 3,5 letniej córce zalecono wykonanie punkcji bo od pół roku ma zatkany nos z powodu zatkanych zatok.Tylko zastanawiam sie czy jest może jakieś inne rozwiązanie?bo boję sie tego jej zrobić?
napisał/a: sonia012000 2013-04-08 12:45
Informacje z internetu na temat punkcji:
Zabieg ten wykonuje się po obkurczeniu i znieczuleniu błony śluzowej przewodu nosowego dolnego jamy nosowej. Obkurcza sie również błonę śluzową przewodu nosowego środkowego, gdzie znajduje się naturalne ujście zatoki szczękowej. Pod małżowinę nosową dolną wprowadza sie igłę, którą następnie skierowuje się na zewnętrzny kącik oka i przekłuwa się ścianę zatoki, która w tym miejscu jest bardzo cienka. Po aspiracji przepłukuje się światło zatoki roztworem soli fizjologicznej i jeśli jest tak potrzeba, wprowadza się określony lek.
Krwawienie minimalne ustępuje samoistnie. Treść wypłukaną lub zaaspirowaną z zatoki można przesłać do badania mikrobiologicznego lub cytologicznego. Coraz częściej stosuje się stosunkowo nową metodę punkcji zatoki szczękowej za pomocą zestawu Sinu-Ject. Dren do wnętrza zatoki jest zakładany przy pomocy automatycznego urządzenia przebijającego jej ścianę. Założony dren pozwala na wielokrotne przepłukiwanie wnętrza zatok i podawanie leków, bez konieczności ponownego przekłuwania ściany zatoki. Usunięcie drenu po zakończeniu leczenia jest szybkie i bezbolesne. Powikłania przy punkcji zdarzają się rzadko i należy do nich wprowadzenie igły do tkanek miękkich policzka, oczodołu lub dołu skrzydłowo-podniebiennego. ..."
Ja swojej małej na zatoki podawałam pneumolan ale u niej katar i zatoki nie trwały tak długo.