ciągle zatkany nos (okresowo)

napisał/a: bassfreak 2013-11-29 22:21
witam

mam dość dziwny problem nad którym głowię się od jakiegoś czasu otóż okresowo mam ciągle zatkany nos
czasem trwa to 3 dni czasem do dwóch tygodni a czasem jest spokój na pół roku , poza zatkanym nosem nie odczuwam innych dolegliwości
mam wrażenie że nos w środku jest strasznie suchy (nawet nie mam w ogóle czym smarkać , jak by nic tam nie było poza suchą śluzówką) , gdy jest już zatkany do stopnia że nie da się oddychać biorę kroplę otrivin (daje ulgę na 5-8 godzin)

również zauważyłem że efekt zatkania nasila się przy siedzeniu tz jak długo siedzę a potem zaczynam non stop chodzić lub po prostu ruszać się to czuję że w jakimś stopniu odtyka się

napiszcie co o tym myślicie , liczy się każdy pomysł :P
napisał/a: radek07 2013-11-30 10:04
bassfreak napisal(a):również zauważyłem że efekt zatkania nasila się przy siedzeniu tz jak długo siedzę a potem zaczynam non stop chodzić lub po prostu ruszać się to czuję że w jakimś stopniu odtyka się
to może świadczyć o paru schorzeniach, jak również to, że odczuwasz suchość. Robiłeś wymaz z nosa, masz alergię? Byłeś w ogóle u laryngologa chociaż raz z tym problemem? Kiedy ostatnio robiłeś tomografie komputerową? Otrivinu nie używaj za często może prowadzić do uszkodzenia śluzówki, stanu zapalnego, po którym twój nos będzie się zatykać jeszcze bardziej. Otrivin powinno się używać przez tydzień i przez kolejny tydzień robić przerwę. Czy zanim ten problem pojawił się używałeś przedtem otrivinu?
napisał/a: bassfreak 2013-11-30 13:24
z tego co wiem na 99% to nie jest alergia bo nie mam żadnych inny objawów a chyba sam zatkany nos odpada przy alergii ?
zobaczę czy zimą też będę to miał i wtedy pomyślę co dalej
napisał/a: alessa21 2013-12-05 12:25
Może to być kwestia suchej śluzówki. Stosuję sterimar izotoniczny, żeby nawilżyć sobie nos. To woda morska, która zapobiega wysuszaniu się śluzówki. Sięgam po nią szczególnie w okresie jesienno-zimowym :)
napisał/a: bassfreak 2013-12-05 15:29
też o tym myślałem i chyba się w to zaopatrzę ;d