ciągłe zapalenie ucha u dziecka

napisał/a: milenagmail 2015-11-07 11:56
Witam potrzebuję porady. Moja 3 letnia córka ciagle cierpi na zapalenie ucha. Od września miała je już 4 razy. Pierwszy raz była na antybiotyki augumentin 7 dni po czym po odstąpieniu antybiotyku po tygodniu choroba wróciła. Potem miała inny antybiotyk 10 dni a po odstawieniu zzapalenie wróciło po dwuch dniach. Zostałam skierowana si szpitala. Miała nakluwana blone w lewym uchu + antybiotyk dozylnie. Posiew z ucha jednak nic nie wykazał. Na oddziale spędziliśmy 6 dni jednak po powrocie do domu i tygodniu ucho znowu było chore. Obecnie jesteśmy w 7 dobie kolejnego antybiotyku. Wszystko było by ok lecz dziś w nocy pomimo brania antybiotyku córka znow skarzyla się na ból ucha. Nie wiem już co mam robić i jak pomóc mojemu dziecku. Co może jej być i dlaczego żadne leczenie jej nie pomaga?
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-11-07 12:57
A ma nosek zatkany? dostaje oprócz antybiotyku jakiś steryd donosowy?
napisał/a: milenagmail 2015-11-07 13:05
Nie ma ani kataru ani kaszlu. To jest jej 7 zapalenie ucha w ciągu roku i większość tych infekcji zaczynała się bólem ucha a nie karetem jak to jest zazwyczaj. Ma zawsze tylko wysoką gorączkę i przy ostatnich 2 infekcjach bol gardla i białe naloty na nim.
napisał/a: milenagmail 2015-11-07 13:07
Żadnych sterydow nie dostaje. Ostatnio laryngolog zalecił nasonex, xyzal i witaminę E do nosa
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-11-07 13:10
Nasonex to właśnie steryd (kortykosteroid).
Tutaj net raczej nie pomoże. Trzeba pogłębić diagnostykę, bo tyle infekcji ucha już mogło odbić się słuchu.

Może to alergia, może kwestia budowy anatomicznej, trzeba szukać dobrego laryngologa, który zajmie się problem.
napisał/a: milenagmail 2015-11-07 13:39
Słuch miała badany i wyszło w miarę ok. Byłam już u 3 lekarzy ale każdy mówi co innego. Miałam nadzieję że w szpitalu ją porządnie przebadaja ale też nic. Jedyne czego się dowiedziałam to to że na nieznacznie powiększony migdalek. Najgorsze jest to ze mimo atybiotyku znowu zaczyna ją boleć ucho. Boję się ze coś jej wkoncu stanie od tych ciągłych zapalen uszu i ciągłych antybiotyków.