Ciągłe zaczerwienienie gardła i częste infekcje

napisał/a: ciano 2009-07-30 09:22
Od kilku lat mam cały czas zaczerwienione gardło.
Codziennie rano mnie lekko boli.

Co gorsza przez to ciągłe podrażnienie bardzo łatwo łapie infekcje - kilka razy w roku. Wyglądają w ten sam sposób: boli mnie gardło i mam bardzo wysoką gorączkę.

Byłem z tym problemem u lekarza rodzinnego. Zrobiłem wymaz z gardła, ale okazało się że nie ma tam żadnych bakterii. Lekarz zbagatelizował problem.

Co mogę zrobić?
napisał/a: miska81 2009-07-30 16:37
Witam, być moze problem nie tkwi w gardle a w żołądku. Mialam refluks; od tej pory mam ciągle czerwone gardło, a nawet mialam ostre zapalenie krtani. Lekarz (laryngolog)poradzil mi kupić wit. A+E i rozgryzać kapsułki, a także czasami pić oliwe z oliwek w małych ilościach. Natomiast zabronił pić gorących napoi jak również bardzo zimnych. Spróbuj może Ci pomoże.
napisał/a: ciano 2009-07-30 17:25
Dziękuję bardzo za tę odpowiedź. A skąd dowiedziałaś się o tej chorobie? Chodzi mi o to do jakiego lekarza mam pójść żeby to sprawdził?
napisał/a: miska81 2009-07-31 11:50
Udaj się do chirurga. Prawdopodobnie skieruje cię na badanie gastroskopii. Co prawda nie jest to przyjemne, ale da się znieść :) Z gardłem byłam u laryngologa, no i zalecił mi branie tych witamin. Czy w ogóle miewasz jakieś problemy z żołądkiem typu zgaga(pieczenie za mostkiem), wzdęcia, biegunki czy zaparcia? Jeśli nie, to udaj się tylko do laryngologa bo nie ma sensu "skakanie po lekarzach".
Ja miałam właśnie te dolegliwości i dlatego znalazłam się u chirurga. Miewałam tak bolesne ataki biegunki i bóle brzucha, że wylądowałam w szpitalu. Po leczeniu dolegliwości (zgaga,biegunki) ustąpiły. Niestety nadal mam czerwone i przekrwione gardło, dlatego też wznowiłam branie wit. A+E, ale jakiś poważnych infekcji gardła , to nie mam często.
napisał/a: ciano 2009-07-31 12:27
gastroskopii boję się jak diabeł święconej wody

ale ja nie mam zaparć, biegunek, mogę powiedzieć nawet że mam niemal idealne trawienie
w takim razie udam się tylko do laryngologa, dziękuję za odpowiedź!