ciągłe wzdęcia

napisał/a: jagoda871 2014-02-10 22:00
witam
odkąd sięgam pamięcią mam wieczne wzdęcia nie jest to najprzyjemniejsze uczucie nie wspominając o wyglądzie jakbym ciągle była w ciązy...nie pije gazowanych napoi nawet jak zjem mało i tak je mam czasem rano jak sie budze i mam w miare płaski brzuch zaraz po zjedzeniu małej ilosci pokarmu znów mam balonik i tak w kółko czasem mam je mniejsze jak zjem mikroskopijny posiłek typu mały jogurcik to niby jest ok ale umówmy sie ze całego dnia na małym jogurciku nie wytrzymam.Także czy jest cos co by mi pomogło? oczywiscie żadne tabletki nie pomagają i oczywiscie nie mam gazów...proszę o porade czy jest jakies sensowne wytłumaczenie tej nie wiarygodnie męczącej sprawy
napisał/a: ~Anonymous 2014-02-11 08:02
Alergia na pokarmy. Pozdrawiam.
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2014-02-11 19:01
Witam
Prawdopodobnie masz problemy z trawieniem nabiału. Wykonaj test na alergeny pokarmowe jak napisała Renesans.
Dla spokoju można wykonać test na gluten.

Pozdrawiam
napisał/a: jagoda871 2014-02-11 22:25
bardzo dziękuję za odpowiedzi !!! tylko czy na takie testy lekarz kieruje czy moge je w aptece zrobic czy jak to wygląda?
napisał/a: ~Anonymous 2014-02-11 22:41
Na testy może skierować alergolog lub można zrobić na własny koszt w laboratorium. Pozdrawiam.
napisał/a: jagoda871 2014-02-12 21:42
acha dziękuję postaram sie sprawdzic wszystkie pomysły:) może którys uratuje mnie!!
napisał/a: wieszak 2014-02-13 13:14
jeśli badanie na alergie pokarmowe to dobrze sprawdzić przeciwciała IgG, czyli późnej odpowiedzi. W Polsce chyba głównie IgE się bada, ale można popytać.
napisał/a: jagoda871 2014-02-13 22:28
ok dziękuje
napisał/a: hashi z Gdyni 2014-04-15 00:28
Witam, nie będę zakładać nowego wątku, gdyż mam ten sam problem. Ciągłe wzdęcia od 2005 i biały nalot na języku. Testy euroline na pokarmy nic nie wykazały. Nie piję napojów gazowanych. Nie jem grochu czy fasoli. Z powodu niedoczynności tarczycy/hashimoto stosuję od 5 miesięcy dietę bez glutenu,produktów mlecznych i soi, a więc gluten i laktoza również odpada. Badanie na candide nic nie wykazało. Budzę się z pięknym płaskim brzuszkiem, a wystarczy, że wypiję szklankę wody i już balon. Nie wiem już gdzie szukać przyczyny. Może macie pomysły?
napisał/a: Alexya 2014-05-08 18:39
mam pomysł. Zrobić wodorowe testy na nietolerancje fruktozy i ogólnie cukru.I samemu zacząć testować. Odstawić na pewien czas wszystkie pokarmy które zawierają cukier( a 99% wszystkich produktów spożywczych, łącznie z wędliną itp.zawiera cukier) nie jeść żadnych owoców, nie pić soków owocowych, warzyw też nie jeść, po za : brokuły, cukinia, ziemniaki, szpinak.Odstawić wszelkie słodycze, alkohol,żadnego miodu, sztucznych słodzików itp.Nie pić herbaty owocowej.taki test około 2-3 tygodnie. Ale najważniejsze , jak najszybciej testy wodorowe na nietolerancje fruktozy.
Od ponad 10 lat cierpię na nietolerancję fruktozy, laktozy i histaminy.Przyzwyczaiłam się już, ustawiłam dla siebie odpowiednią dietę, da się z tym żyć ale żeby dolegliwości minęły podtrzebna jest drakońska dieta , wykluczenie z jadłospisu wszystkiego co szkodzi i wywołuje dolegliwości.