ciągłe wciąganie nosa- czy to skrzywienie przegrody nosowej?

napisał/a: przemkomac 2013-10-16 19:00
Witam.
Od mniej więcej roku mam straszny problem z ciągłym "wciąganiem" nosa (smarkaniem). Zaczęło się od zwykłego przeziębienia. Bardzo przeszkadza to mi i osobom przebywającym w moim otoczeniu. W nosie mam sucho i nie występuje nadmierna ilość wydzieliny. W kwietniu poszedłem do lekarza rodzinnego. Stwierdził on alergię i przepisał mi "Claritine" jednak to nic nie pomogło. Później zapisał NasoDrill - spray do nosa na przewlekłe infekcje, co również nie pomogło. W końcu poprosiłem o skierowanie do laryngologa. Ten po wykonaniu zdjęcia RTG stwierdził skrzywienie przegrody nosowej. Aktualnie czekam na zabieg, jednak cały czas się zastanawiam, czy jest on konieczny? czy na pewno to skrzywienie jest przyczyną. Przy głębszych wdechach i zatykaniu kolejno dziurek nosa przez jedną jest utrudniony przepływ powietrza. czuję suchość w gardle. innych objawów nie zauważyłem.
Wiem, że przez internet trudno jest jednoznacznie coś stwierdzić, ale bardzo proszę o jakąś poradę. Może iść do innego laryngologa i usłyszeć jego diagnozę?
Pozdrawiam
napisał/a: radek07 2013-10-16 19:05
Doznałeś urazu nosa zaraz przed samym zauważeniem złych objawów? Masz rtg na komputerze?
napisał/a: przemkomac 2013-10-16 19:17
Niestety na komputerze nie mam zdjęcia. Przed samym zauważeniem objawów nie miałem urazu, jednak w pierwszej klasie podstawówki oberwałem dość mocno od kolegi drzwiami (wybił mi ząb). miałem 8 lat teraz mam 19 lat
napisał/a: radek07 2013-10-16 21:30
Ta sytuacja była dość dawno. Możesz iść do innego laryngologa po kolejną opinię, nie jest to zły pomysł. Wydaje mi się, że przed jakimkolwiek zabiegiem najlepiej wykonać tomografię komputerową, na niej będzie widać wszystko precyzyjnie, na rtg mało widać; może zapytaj o to innego lekarza, zapytaj o skierowanie.
napisał/a: przemkomac 2013-10-26 18:48
Witam ponownie.
byłem u innego laryngologa (w młodości usuwał mi 3 migdał) i powiedział, że jak nie mam problemów z oddychaniem przez nos to zabieg prostowania przegrody nie jest konieczny. zapisał mi lek na zmniejszenie ilości wydzieliny. zobaczymy co z tego będzie. pójdę do lekarza rodzinnego po jeszcze jedno skierowanie zapiszę się do tego drugiego, bo od razu zauważyłem że jest lepszy od tego pierwszego.
napisał/a: ~Anonymous 2013-10-26 19:20
Dobrze by było odwiedzić alergologa i zrobić testy. Sama suchość może świadczyć o alergii. Tak, tomografia będzie najlepszym rozwiązaniem. Sama mam lekkie skrzywienie przegrody i też sugerowano u mnie prostowanie ale tomografia wykazała że nie ma takiej potrzeby. Pozdrawiam.