Ciągłe uczucie parcia na stolec i wzdęcia.

napisał/a: Galaxy9 2015-11-02 09:48
Hej.
Mam problem, otóż ponad miesiąc temu źle się czułem. Bóle brzucha, wzdęcia itd. Przeszlo, więc to zlekceważyłem.
Wróciło dopiero po jakimś czasie, a dokładniej po wypiciu trochę whisky i wódki. Myślałem, że to kac, jednak trzymało dość długo. Czułem silne parcie na stolec, chociaż zazwyczaj nie udawało mi się nic wydalić. Do tego mdłości.
Byłem u lekarza, leki na h. pylori, chociaż nie stwierdzono bo nie było badań i IPP na refluks. Efekt? Po Metronidazolu czułem się okropnie. Musialem siedzieć dwa tygodnie w domu. IPP odstawiłem bo bolała mnie glowa, miałem zaparcie i czułem jakby cały ukł pokarmowy wychamowal.
Myśłałem, że będzie dobrze, ale obecnie już miesiąć minął od początku tych dolegliwości a ja nadal czuję parcie silne prawie cały czas, jakby kłucie w jelicie grubym (z lewej strony ponieżej żeber i z prawej obok żołądka. Biorę probiotyki i czasem no-spe. Badanie usg było robione i jest ok. Badanie moczu i krwi też, ale jeszcze przed antybiotykiem. Wyszło minimalnie podwyższone ALAT, ale lekarz mówił, ze nie ma co sie martwić.
Czytam na internecie i nic mi do tego nie pasuje. W sumie to kłucie w jelicie wywołane gazami (bo czuję takie jakby przelewania w lewym boku) i prawie że ciągłe parcie na stolec to jedyne objawy. No i rano lekki brak apetytu. Po odstawiniu IPP przez jakiś czas mialem śluz w stolcu, ale już przeszło.
Stolec oddaję zawsze rano, ale często np. dwa razy. Parcie czuję często nawet zaraz po oddaniu stolca.

Gastroskopia będzie w piątek, teraz muszę jakoś z tym dziwnym uczuciem przetrwać tydzień na uczelni. Zdarzało się, że musiałem wyjść z zajęć, bo to uczucie parcia i mdłości tak mi dokuczały.

Objawy obecnie:
-głównie uczucie prawie że ciągłego parcia na stolec, chociaż zazwyczaj jest to tylko uczucie, bo tak na prawdę nie mam potrzeby pójścia do toalety,
-uczucie przelewania gazów w jelicie grubym i kłucie w lewym boku i prawym, zawsze w tych samych miejscach, chyba w zachyłkach jelit,
-brak apetytu rano,
-mdłości, które zazwyczaj są tylko przed południem.

Pomocy. Czy to jelito wrażliwe? Stres? Hemoroidy? Zapalenie?
Widziałem, że kiedys na tym forum ktoś miał podobny problem, ale mu przesło. Ale napisal malo i nie wiem, co mu pomogło.
napisał/a: Durum 2015-11-02 20:34
Podane objawy sugerują zespół jelita drażliwego(ZJD) i na początek powinno być ukierunkowane na wprowadzenie diety lekkostrawnej(pewno na tym portalu są takie diety podane)
I jak prowadzić reżym żywieniowy z ograniczeniem używek,unikania stresów,więcej ruchu itd,co jest bardzo istotne,
dodatkowo wprowadzenie leków poprawiających perystaltykę jelit,preparaty redukujące nadmiar gazów.Dalsze leczenie będzie uzależnione od wyniku gastroskopii.Proszę się odezwać po badaniu
napisał/a: Galaxy9 2015-11-02 21:40
Dziękuję za odzew! :)
Dodam, że prawdopodobnie mam refluks i może stąd te mdłości.
Ale nie wyjaśnia to uczucia parcia i wzdęć.
Zauważyłem, że uczucie owego parcia jest czasami uzależnione od mojego napięcia nerwowego. W sytuacjach, w których stresuję się tym stanem lub po prostu zastanawiam się, co może mi być i czytam rózne rzeczy na internecie czuję jakby większe parcie, więc to może pasować do jelita wrażliwego.
Zastanawia mnie jedynie fakt, dlaczego utrzymuje się to uczucie tak długo.
Od tego parcia czasami aż bolą mnie krzyże.
Myślałem, że może to hemoroidy, ponieważ prowadzę siedzący tryb życia w większość, trochę sportu też uprawiam, ale bardziej w formie spacerów, heh. Ale nie występowało krwawienie, na szczęście.
Oczywiście odezwę się po badaniu, ale może masz dla mnie teraz jakieś rady? Chciałbym pozbyć się tego uczucia parcia. Jest ono bardzo uciążliwe i niekomfortowe w wielu sytuacjach.
Czasami to uczucie jakby zmniejsza się, szczególnie wieczorem, ale rano i tak do popołudnia często jest najbardziej uciążliwe.
napisał/a: g69 2015-11-03 06:02
Armia maleńkich przyjaciół zamieszkujący jelita została z dziesiątkowana.
By,to zmienić,trzeba przede wszystkim być z determinowanym,gdyż czasu trochę,to pochłonie.
A jakie zasady wprowadzić?
Mnie pomogły zasady z tego bloga.Polecam ostatni artykuł:
http://www.akademiawitalnosci.pl/jak-pozbyc-sie-przewleklego-stanu-zapalnego-czyli-fontanny-chorob/
napisał/a: edyta_92 2015-11-04 19:03
Witajcie!

Obecnie piszę pracę magisterską na temat IBS
Problem pracy nie jest mi zupełnie obcy. Wybrałam go, ponieważ sama cierpię na IBS i zależy mi na jego rozwikłaniu, nie tylko dla siebie, ale także dla innych w praktyce zawodowej .
Jesteście bardzo trudno dostępną grupą odbiorców, dlatego bardzo mi zależy na każdym z was! Ankieta jest całkowicie anonimowa i zajmuje 10-15min, będę BAAARDZO wdzięczna za zaangażowanie

Pozdrawiam i oto link!

http://www.ankietaplus.pl/s/78547ZXJ