ciagle uczucie jakby flegmy przy przelykaniu

napisał/a: kajkusia 2009-08-26 09:49
Witam Wszystkich,
Wszystko zaczelo sie jakies dwa miesiace temu od suchgo kaszlu, zwlaszcza noca, non stop zatkanego nosa, bolu w klatce piersiowej. Holednerski lekarz dal mi na to tabletki z kodeina na zatrzymanie kaszlu. Tabletki te spowodowaly ze zaczelam sie dusic bo nie moglam odkaszlnac. Zawaszcza noca budzilam sie z problemem zlapania oddechu. Wrocilam do lekarza ktory potraktowal mnie jak wariatke i na dowidzenia dal mi inhalator dla chorych na astme. Po uzyciu inchalatora duszenie minelo, nadal jednak oddczulam caly czas jakby flagme w gardle przy przelykaniu, mam problemy z ciagle zatkanym nosem, wszyskie objawy pogarszaja sie noca. Nad ranem mam straszna chrype i bol garda. Co to moze byc? Dodam ze przez przelykanie flegmy caly czas mam tez nudnosci zwlasza po posilkach. Niestety sluzba zdrowia w Holandi daje duzo do zyczenia i lekarze przepisuja cos na uspokojenie objawow i nikt tu nie szuka przyczyn. Chce sie wybrac do lekarza w Polsce. Bede bardzo wdzieczna za jakakolwiek odpowiedz. Dziekuje
napisał/a: mikusia 1982 2010-03-16 09:11
Witaj,

Tak jak ty mam niemile doswiadczenie z NL lekarzami, u nich nie chodzi o zdrowie pacjeta(szczegolnie cudzoziemca) tylko o to aby ubezpieczenia nie naciagac ! Sama chodzilam ROK ! z bolem podbrzusza (i zaburzeniami w oddawaniu moczu) w koncu dal mi skierowanie na gastroskopie??? i wyszlo o.k. i zamknal temat !!! Musialam jechac do PL i okazalo sie ze mam ostre zapalenie pecherza i dwie bakterie w moczu E. coli i Statyrococus !!! Powiem ci jedno, lekarz NL NAPEWNO CI NIEPOMORZE :( niestety !!!!
A co do Twojej spr. to tak sobie pomyslalam ze moze masz problem z zatokami ? Albo tarczyca ??? Albo migdaly jak masz bole gardla ! Ale tego sie NIGDY od NL lekarza nie dowiesz bo dostac tu skierowanie na jakie kolwiek badanie graniczy z cudem ! Nawet najprostrzego jak badanie krwi !!! Zamiast picia herbaty przezuc sie na rumianek, lub szalwie, da sie wypic to kwestja przyzwyczajenia a b. dobre na gardlo :) Na zatkany nos (moga to byc zatoki, jeli masz dodatkowo bole przy skroniach lub nad oczami, ja tez tak cazem mam ) rob sobie inchalacje z rumianku, lub szalwi (na noc). Naprawde pomaga ! Kup sobie VICK do smarowania na klatke piersiowa, skronie i czolo nad oczami i pod nos tez mozna :) ulatwia oddychanie! Mozesz tez sobie kupic VICK do nosa, i syrop na kaszel. Jesli to niepomoze, to niestety udaj sie do PL lekarza (sa tu tez w NL) ale osobiscie nie bylam, wiec nic ci na ich temat nie powiem :( Moze ci to pomoze a moze i nie sproboj, jak nie zauwazysz poprawy to jedz do PL, bo to moze byc cos powazniejszego :(
Pozdrawiam cie ;)