Ciągłe, tępe bóle żołądka od 7 lat

napisał/a: paulina51 2010-02-20 19:03
Witam! Od 7 lat męczą mnie ciągłe bóle żołądka.Nie są one na tyle silne żebym musiała brać leki przeciwbólowe, ale przyznaje, że jest to bardzo uciążliwe w codziennym życiu.Zauważyłam, że ból bardzo nasila się w czasie sytuacji stresowych, a także wieczorem. Wtedy potrzebne są leki o działaniu uspokajającym. Występują u mnie również zaparcia, wzdęcia i częste bekanie po jedzeniu ( mam wrażenie, że mam za dużo powietrza, które jest przyczyną odbijania). Leczę się od 5 lat. na początku miałam wykonane USG, helicobacter, później lamblie, kał na pasożyty, testy alergiczne i gastroskopie.Nie zaobserwowano żadnych niepokojących zmian.Mój pierwszy lekarz stwierdził, że jest to zespół jelita drażliwego i kwestią wyleczenia jest jak stwierdził kombinowanie z doborem leków i ograniczenie nadmiernego stresu.Ale przez ile lat można faszerować się lekami, które przynoszą ulgę zaledwie na tydzień czasu po ich podaniu. Brałam między innymi gasprid. duspatalin, gastrowal. Po jakimś czasie zmieniłam lekarza, który przepisał mi między innymi poloprasol.Po kuracji efekt był taki sam. Żołądek nadal bolał. Teraz mam zamiar udać się na dalsze badania do szpitala, ale czy one są konieczne? Czy muszę przez to przechodzić? Aha i czasami miewam nudności i ściskanie w żołądku. Mam wrażenie jakby siedział mi w nim kamień. Wcześniej miałam zgagę ale została wyleczona, jednak czasami występuje. Proszę o poradę co mam robić?
napisał/a: jagodka6 2010-02-21 21:30
paulina51 napisal(a):Teraz mam zamiar udać się na dalsze badania do szpitala, ale czy one są konieczne? Czy muszę przez to przechodzić?


Skoro dotychczasowe leczenie nie przynosi jak dotąd rezultatów to chyba jest to najlepsze rozwiązanie:)

paulina51 napisal(a):Ale przez ile lat można faszerować się lekami, które przynoszą ulgę zaledwie na tydzień czasu po ich podaniu.


Uwierz,że można bardzo długo.Ja sama biorę już leki na żołądek od kilku lat.Niestety z dolegliwościami układu pokarmowego już tak jest,ze lubią wracac i tak naprawdę rzadko się zdarza,żeby ktoś całkowicie się z nich wyleczył.
Najważniejsza jest odpowiednia dieta,nieobjadanie się przed snem,oraz jak powiedział Twój lekarz ograniczenie stresu (wiem z doświadczenia ,że to jest najtrudniejsze).W ten sposób naprawde można ograniczyc uciążliwe objawy do minimum i normalnie funkcjonowac.
Co do leków to ja tez dobierałam je "metodą prób i błędów".Obecnie biore lanzul,czasami Tribux kiedy moje "nerwowe jelito" się odzywa.
A wracając do Twoich obaw co do dalszych badań to naprawdę nie ma się czego bac,bo przecież najważniejsze żeby znalezc głownego "winowajcę" Twoich dolegliwości:)

Powodzenia i zdrówka zyczę:)