Ciągłe przeziębienie

napisał/a: bellciak 2013-09-23 10:59
Od wielu lat po przebudzeniu mam katar, zatkany nos, ucho, kaszel flegmą. Miałam robiony TK zatok i są drożne, jedyne co mam w zatoce szczękowej guz. Laryngolog stwierdził, że to od przerośnietego zęba. Nie wydmuchuję wszystkiego np. podczas płaczu, tak jakby gdzieś do nosa, do uszu, niżej uciekało.
Dostawałam autoszczepionkę Luivac i minimalnie pomagało, ale nie czułam się po nim za dobrze. Już nie wiem co robić. Nie wiem czy to nie wyleczone przeziębienie od wielu lat. Nie wiem czy mam gronkowca. Mam też trądzik jak stwierdził dermatolog też z powodów bakteryjnych. Nigdy nie miałam robionych testów na gronkowca, bo mój lekarz rodzinny stwierdził że nie ma po co robić na to testów, bo nie będzie tego leczył. To jak walka z wiatrakami i rzeczywiście taka walka wyniszcza organizm.
Najlepszy wg mnie larygnolog w dużym mieście sie poddał.
Nie wiem czy to ma znaczenie, ale jestem wcześniakiem. Urodziłam się w ostatnich dniach 7 miesiąca. Czytałam, że wiele wcześniaków jest w mojej sytuacji.
Może macie jakieś pomysły, może ma ktoś tak?
napisał/a: radek07 2013-09-23 11:06
Jeśli taka sytuacja jest od wielu lat, wcale nie musi być to przeziębienie. Czy wynik tomografii widział tylko jeden lekarz? Czy ten guz to jedyne co zostało stwierdzone po tomografii? Najlepiej z wynikiem iść jeszcze do innego laryngologa.
napisał/a: bellciak 2013-09-23 11:11
Praktycznie od zawsze tak jest. Opisze tu wyniki (o ile ktoś opisujący dobrze odczytał zdjęcie). Tak widział jeden laryngolg specjalizujący się w prostowaniu rzegród nosowych . Niedługo idę z tymi wynikami i zdjęciem do stomatologa. Inny laryngolog po prostu po zajrzeniu do nosa (pani po 60tce) stwierdziła, że jest skrzywiona przegroda.

Badanie TK zatok obocznych nosa wykonano w opcji podtawowe z uzupełniającymi rekonstrukcjami strzałkowymi i czołowymi.
Polipowate pogrubienie bł śluzowej średnicy 2,7 cm na dnie prawej zatoki szczękowej. Poza tym zatoki obuoczne nosa oraz komórki sitowia prawidłowo rozwinięte i powietrzne. Ściany zatok i komórek sitowia zmian nie wykazują. Małżowiny nosowe wykazują obraz w granicach normy. Kompleksy ujściowo-przewodowe są obustronnie drożne.
napisał/a: radek07 2013-09-23 11:44
Po tym opisie widać, że wszystko jest w porządku oprócz polipa. Może to on powoduje te dolegliwości, a może nie. Czy masz jakieś inne objawy oprócz tych, które występują po przebudzeniu? Masz widoczną opuchliznę twarzy, obrzęk lub odczuwalny ucisk w okolicach twarzy?
napisał/a: ~Anonymous 2013-09-23 12:01
I jedno jeszcze pytanie czy masz alergię?
napisał/a: bellciak 2013-09-23 13:00
Jak katar to i kichanie, suche oko (ale to od czegoś innego). Nie mam obrzękniętej twarzy, ale ten guz nie uciska ale go czuję.

Miałam robione wszystkie (w tym chemiczne) testy 5 lat temu i wyszło, że na nic nie jestem uczulona... choć parę miesięcy później pojawiło się uczulenie na nikiel kiedy kupiłam pasek z metalową sprzączką. Zawsze nosiłam z plastikową. Teraz mam to samo z kolczykami, kiedy zmieniłam na te dla alergików..., więc nie wiem czy to były wiarygodne testy. Kicham też kiedy jest dużo kurzu np. w starych kościołach. Właśnie przez to robiłam te testy... ale kurz też w porządku, a nadal kicham...Myślałam, że to normalne, że przy takiej ilościu kurzu każdy tak ma, ale jednak w domu też mam katar, zawsze tam jakiś kurz w zakamarkach zostanie.
Miałam też uczulenie na kredę, a chyba bardziej na suchę powietrze + pył kredy, ale to też przechodziło przy przewietrzeniu, przy wypiciu płynu. Zresztą każdy niezbyt dobrze czuję się w suchym powietrzu :). Dobrze reaguje na wszelkiego rodzaju kosmetyki, o ile nie wysuszają skóry.

Poza tym nic więcej.
napisał/a: radek07 2013-09-23 13:04
Nie odczuwasz suchości w jamie nosowej, nie czujesz czasem, że wydzielina z jamy nosowej cieknie po tylnej ścianie gardła?
napisał/a: bellciak 2013-09-23 13:08
Tak dokładnie... część tej wydzieliny idzie też w stronę ucha
napisał/a: radek07 2013-09-23 13:25
W pomieszczeniu gdzie jest ciepło czujesz się gorzej? Po wypiciu jakiegoś płynu czujesz się lepiej? Czy odczuwasz ból w miejscu gdzie jest ten przerośnięty ząb? Czy jedząc coś co podrażnia jamę ustną, np: czipsy lub coś pikantnego czujesz się gorzej? Czy zauważasz, gorsze samopoczucie względem zatok jeśli twoja skóra jest w złym stanie?
napisał/a: bellciak 2013-09-23 13:32
Wolę gdy jest chłodniej w pomieszczeniu. Gdy rano wstaje muszę od razu przewietrzyć, bo czuję że się duszę. Czuję obecność tego polipa ale nic więcej. Przy większej ilości kataru boli mnie nos, ale nie polip.
Unikam gorących potraw, płynów. Po herbacie, ziołach czuję większą suchość, co innego gdy dodaję do nich miód, a do kawy mleko. Nie odczuwam jakiegoś dyskonfortu przy chipsach, przyprawionych rzeczach, Lubię wręcz czuć potrawę, co najwyżej więcej popijam.
Co do skóry, już jest prawie wyleczona, ciężko mi stwierdzić. Czasem używam maści którę pieką to wtedy tak. podobnie kiedy "świeciła mi się twarz". Teraz jest sto razy lepiej, więc nie czuję czy jest gorzej, czy nie. Generalnie czuję się lepiej, kiedy mam umytą dobrze twarz, bez makijażu (pudru, fluidu, czyli bez "pokryw":)).
napisał/a: radek07 2013-09-23 13:41
A kiedy jesteś zmęczona i oddychasz przez nos, nie zauważasz, że zatyka się szybciej? Czy problemy nasilają się pod wieczór?
napisał/a: bellciak 2013-09-23 13:46
Rzeczywiście jest tak, że się szybciej zatyka. Przy wysiłku fizycznym przy oddychaniu ustami, katar jednak "schodzi". Mam problem z oddychaniem właśnie przy ćwiczeniach, pływaniu.
Rano jest najgorzej, bo to wszystko "schodzi", później jest trochę lepiej.