Ciągłe przeziębienie, senność,uczucie zimna

napisał/a: elt_son 2011-03-20 23:46
Witam, mam od dłuższego czasu spore kłopoty ze zdrowiem i nie mam już bladego pojęcia czym może być to spowodowane, trwa to już kilkanaście miesięcy. Kiedy wstaję rano, pomimo tego, że przespałem całą noc to dalej jestem śpiący i tak właściwie cały dzień, ciężko mi się skoncentrować, do tego cały czas jest mi zimno i non stop jestem przeziębiony, boli mnie gardło, mam "zawalony" nos. Jakby tego było mało pobolewa mnie pęcherz i muszę strasznie często chodzić do łazienki oddawać mocz (byłem z tym u urologa, ale nic nie znalazł). Czy jest tutaj ktoś kto mógłby mi pomóc, będę wdzięczny za wszelkie wskazówki. Jeśli ten post tutaj nie pasuje, to prosiłbym moda o przeniesienie.
napisał/a: dendara 2011-03-21 14:25
zapraszam do warszawy na lepsze leczenie
napisał/a: elt_son 2011-03-23 16:02
Jakieś lepsze rady? Może powinienem wykonać jakieś konkretne badania?
napisał/a: arginina 2011-03-25 00:31
Co do zmeczenia - przyczyn moze byc bardzo wiele. Poczawszy od problemów z tarczyca ( sennosc, zmeczenie), anemia, mononukleoza itd, itp. Przewlekle przeziebienie moze towarzyszyc roznym chorobom.
Na początek poleciłabym zrobienie morfologii, OB, CRP aby sprawdzić czy istnieje rzeczywisty stan zapalny. Pózniej mozna byloby zrobić wymaz z gardla aby wykluczyc np. gronkowca czy paciorkowca.
Aby sprawdzic czy za samopoczucie nie odpowiada tarczyca - TSH, ft3,ft4.
A co do pecherza mozna zbadac poziom cukru, chociaz skoro byles u urologa, to napewno cukrzyca jest juz wykluczona. Bywa, ze problemem jest przerost prostaty, a nawet zwykły stres. Jest duża pula leków, ktore pomogą zapanowac nad pęcherzem - prosze pogadac z urologiem.