Ciągłe piszczenie w uszach/uchu.

napisał/a: mt17 2015-01-05 00:00
Witam. Nie wiedziałem czy napisać to w laryngologii czy gdzieś indziej więc jesli wybrałem źle to przepraszam.

Mam 20 lat i od kilku dobrych lat (6-8 nie wiem dokładnie) piszczy mi w uszach lub uchu (mogę nawet rzec że w "głowie" pomiędzy uszami :P). Nie jestem pewien kiedy to się zaczęło - ale pamiętam że własnie 6-8 lat temu kolega mi strzelił prosto w ucho "dla żartu" pistoletem (oczywiście nie prawdziwym...) i bez kulki w środku - po prostu strzelił czystym dźwiękiem "strzału" wycelowanym w moje lewe lub prawe ucho. Od tego momentu mocno mi piszczało w uchu przez dobrych kilkanaście minut, no ale z czasem dźwięk znikł (chodź mi się tak zdawało), a tak na prawdę się uciszył pod wpływem otoczenie.

Pamiętam że jakiś rok po tym poszedłem z tym do laryngologa - on jednak nic w uszach dziwnego nie dopatrzył.

Właściwie temat założyłem z czystej ciekawości możliwości pozbycia się tego - nie zależy mi na tym bo tak na prawdę nauczyłem się z tym żyć i nie przeszkadza mi to w jakimś mniejszym stopniu. Podczas dnia tak na prawdę nie słysze pisku (no chyba że zacznę się na nim skupiać), a wieczorami np. jak idę spać to nie słyszę oczywiście czystej ciszy - słyszę pisk ale po prostu nie myślę o nim i normalnie funkcjonuje i idę spać.

Jakie są tak czy siak możliwości zbadania tego i leczenia?
napisał/a: piotrosiama 2015-01-05 04:33
Może jednak warto ustalić przyczynę tego piszczenia. Ja bym radziła zarejestrować się w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu /Kajetany/ gdzie poddadzą Cię różnym badaniom.
Do rejestracji /nawet on line/wystarczy skierowanie od lekarza rodzinnego.
napisał/a: mt17 2015-01-05 16:37
A jest jakiś podobny instytut tyle że we Wrocławiu ? Bo ~ 300km do stolicy to trochę daleko.
napisał/a: czybit161 2015-01-05 17:14
Witam tak czy siak czeka Ciebie wizyta u laryngologa, a z dotarciem do niego nie będziesz miał problemu. Jeszcze spróbuj jedno ćwiczenie czyli zatykasz nos palcami i dmuchasz (tylko delikatnie) przez nos będzie miało to na celu oczyszczenie bębenków.
napisał/a: piotrosiama 2015-01-05 21:37
We Wrocławiu jest Poradnia Otolaryngologiczna - mają swoją stronę w necie więc znajdziesz tam do nich kontakt.