ciągłe mdłości mimo najedzenia TRZUSTKA ?

napisał/a: Eleni1 2013-08-13 20:49
Witam mam 19 lat od dzieciństwa mam problemy z układem pokarmowym ciągłe bóle brzucha zlokalizowane w nadbrzuszu i po lewej stronie pod żebrami , Miałam 2 razy robioną gastroskopie w wieku 15 lat pierwszą która wykazała refluksa , zapalenie błony śluzowej żołądka i zapalenie dwunastnicy podejrzenie zespołu złego wchłaniana do tego mam niedokrwistość z niedoboru żelaza , dostałam leki było troche lepiej po 3 latach powtórka z rozrywki trafiłam na oddział ratunkowy bo zaczął mi puchnąć brzuch dokładniej nadbrzusze bardziej lewa strona kwadratu nadbrzusza stwierdzenie ' podejrzenie zapalenia błony śluzowej żołądka ' jakiś czas pozniej 2 gastroskopia nie wykazała nic a było podejrzenie ze jestem bezglutenowcem ale okazało się ze nie tylko paradoks jest taki ze mam alergie pokarmowa na mąke pszenna i żytnia , jem kukurydzianą i tak jest mi wiecznie nie dobrze po kazdym posiłku czuje ssanie w żoładku , od jakiegoś miesiąca zmagam się z tym uczuciem codziennie od 4 dni zaostrzyło mi sie to i praktycznie czuje te mdłości co chwile mimo ze sie najem po jakims czasie mdli mnie tak mocno jakbym nie jadla kilka dni , do tego męczą mnie ciągłe wzdęcia a czasami niedobrze mi nawet przy wypróżnianiu , przedwczoraj po załatwieniu się aż 3 razy ( u mnie norma to 1 ) po dużym bólu brzucha na noc odczuwałam bardzo silne swedzenie w okolicach odbytu nie do wytrzymania , juz wczesniej podejrzewalam owsiki bo w kale zawsze mam jakies biale kropki albo grudki ale myslalam ze to od chleba z ziarnami ..wczoraj okolo godziny 13 zażyłam lek PYRANTELUM po ktorym mdlosci i ssanie w żoładku nasililo sie jescze bardziej okolo godziny 17 distałam ostrej żółtej biegunki ( 6 razy ) nie wiem czy to normalne ? wzielam lek na biegunke Nifuroktazyt i jest lepiej lecz uczucie mdlosci i ssania w zoladku po kazdym pokarmie nadal nie ustepuje a stolec jest luzniejszy ale nie żółty i jest mi nadal niedobrze podczas załatwiania się , Pisze na tym forum bo jestem ciekawa waszych opini na temat mojego przypadku dodam że bardzo utrudnia mi to zycie to ciagle ssanie w zoladku i mdlenie czuje sie wiecznie glodna , mialam robione badanie na pasozyty wyszlo negatywnie , 2 lata temu stwierdzono mi anemie która spowodowana jest obfitymi miesiaczkami ...Prosze o rade co dalej ??? czy to moze byc Trzustka ????
napisał/a: aaggaa3 2013-08-16 16:20
napisal(a): podejrzenie zapalenia błony śluzowej żołądka ' jakiś czas pozniej 2 gastroskopia nie wykazała nic a było podejrzenie ze jestem bezglutenowcem ale okazało się ze nie tylko paradoks jest taki ze mam alergie pokarmowa na mąke pszenna i żytnia


masz może gdzies ten opis? może jednak jeste tam coś co powoduje dolegliwości,

można mieć alergię na mąkę pszenną i żytnią i nie mieć celiakii :)

napisal(a):od jakiegoś miesiąca zmagam się z tym uczuciem codziennie od 4 dni zaostrzyło mi sie to i praktycznie czuje te mdłości co chwile mimo ze sie najem po jakims czasie mdli mnie tak mocno jakbym nie jadla kilka dni ,


wiesz co wydaje mi się, że możesz mieć albo nadmiar żółci w żołądku, albo niedokwasotę

napisal(a):odczuwałam bardzo silne swedzenie w okolicach odbytu nie do wytrzymania ,
mogą to byc owsiki, ale wcale to nie takie pewne

miałaś może robione badanie kału?

napisal(a):wczoraj okolo godziny 13 zażyłam lek PYRANTELUM po ktorym mdlosci i ssanie w żoładku nasililo sie jescze bardziej okolo godziny 17 distałam ostrej żółtej biegunki ( 6 razy ) nie wiem czy to normalne ?
może się tak zdarzyć po lekach na ''robale"

napisal(a): 2 lata temu stwierdzono mi anemie która spowodowana jest obfitymi miesiaczkami ...Prosze o rade co dalej ??? czy to moze byc Trzustka ????


wygląda to bardziej na problemy z żołądkiem, ale ja na Twoim miejscu zrobiłabym na wszelki wypadek : próby wątrobowe: AST,ALT,GGTP,ALP,BILIRUBINA oraz amylaza i lipaza wszystkie oprócz lipazy (ok. 20zł) może zlecić lekarz POZ
napisał/a: Eleni1 2013-09-09 12:17
Byłam u lekarza okazało się że to nie trzustka zrobiła mi amylaze w krwi i w moczu i pamietam ze w krwi mialam 450 a na tej normie bylo 470 czyli sie mieszccze w normie , dostalam gasec , probiotyk i polprazol bylo lepiej przez jakis czas minął dokładnie miesiąc i znowu od 3 dni zaczela mnie kłuć jakby trzustka mowie sobie znowu to samo ;/ tylko ty razem zaczęło się dodatkwo od bólu głowy ,kłucia lewego jajnika ( kiedys mialam torbiel ) zawrotów i nudności , przelewania w żoładku , częstego oddawania mocczu , na drugi dzień nudności i ból brzucha a na wieczór potworny ból lędźwi i pleców przez który miałam uczuccie jakbym musiała co chwile isc do toalety , rozwonienia brak , temperatura okey , tylko ten ból + osłabienie i było mi słabo , mdli mnie znowu po każdym jedzieniu ;/ dodam że wraz z amylaza wątroba była badana i jest w normie wszystko , ja juz sama nie wiem gdzie dalej teraz sie udacc ? obecccie leze w lozku i cczuje sie bardzo oslabiona zastanawiam sie nad pojeccchaniem do szpitala bo na prawde juz mam doscc przeprowadzania tyccch dochodzen od cczego moge sie tak czuc ;/ gastrologa mam na 7 listopada a nowe testy alergiccczne pod koniec pazdziernika ;/ ma ktoś jakiś pomysł co dalej ?
napisał/a: mirusia 2013-09-10 14:12
Hej Eleni, kurcze taka mloda kobitka i ma takie problemy
Od jakiegoś czasu interesuję się zdrowym żywieniem i suplementami diety. Czytam sporo tekstów na te tematy. Ostatnio czytałam o wrzodach. I tak np. przy wrzodach dwunastnicy często pojawiaja się bóle w nocy lub nad ranem, dodatkowo jest zgaga, nudności, wymioty, brak apetytu, niesmak w ustach, zaparcia na przemian z biegunkami, spadek masy ciała, wzdęcia (???)
Spróbuj "uspokoić" żołądek przez stosowanie ph balans - to naturalny produkt nie zmieniający pH żołądka i jelit, ale eliminujący nadmiar kwasów - przy refluksie też bardzo wskazane. A jesli masz niedobory żelaza to najlepiej chlorerlla Synergia. Mojej koleżance cierpiącej na anemię i problemy z przyswajalnością żelaza, dopiero to pomogło. Trzymaj sie dziewczyno!