Ciągle estrogenny śluz pomimo wzrostu temperatury!

napisał/a: piensi 2015-09-09 20:30
Dobry wieczór, mam pewien problem, pisałam już chyba wszędzie, gdzie się dało, czekam na wizytę u ginekologa i badania hormonalne, ale zanim to nastąpi, to pewnie zwariuję! Przejdę do rzeczy- moim problemem jest ciągle występujący śluz typowo płodny, jak białko jajka, estrogenny, niezależnie od fazy cyklu. Takie zjawisko obserwuję u siebie już od trzech cykli, wcześniej wszystko było w porządku. Mam dwufazowe cykle- faza lutealna, choć nie wiem, czy mogę tak to nazwać, trwa u mnie 11 dni i mimo tego, że podczas wyższych temperatur udaje mi się zaobserwować śluz gestagenny, to tylko i wyłącznie rano, po kilkugodzinnym śnie, bo kiedy zacznę już normalnie funkcjonować tj. umyję się, wyjdę do sklepu, śluz płodny wraca! Szyjka macicy również robi mnie mocno w balona, ponieważ od końca @ do początku następnego cyklu ZAWSZE jest półotwarta (udaje mi się włożyć w nią koniuszek palca), czasami jednak całkowicie się otwiera lub rozpulchnia, wtedy już w ogóle nie wiem, co jest grane...Złaszcza jeśli dzieje się podczas fazy lutealnej lub od razu po miesiączce. A jeszcze nawet nie rodziłam!
Cykle mam regularne, trwają one po 32 dni, więc niemożliwe jest, żebym zaraz po miesiączce wchodziła w faze owulacyjną, bo byłoby to po prostu nienormalne... W poprzednim cyklu cały czas doskwierał mi też ból piersi.
Na co może to wskazywać? Czy to zbyt wysoki estradiol, czy może zbyt niski progesteron? Lub może jeszcze coś innego? Czy jest ktoś w stanie nakierować mnie co się do mnie przyplątało? Z góry dziękuję!
napisał/a: wikam2 2015-09-10 17:33
Na NPR nie znam się, dopiero kiedy Ty go dokładnie przeanalizujesz/nauczysz się - bedziesz mogła wyciągnąc wnioski.
Jedyne co wiem to ;
- faza lutealna jest możliwe zbyt krótka
- faza owulacyjna może nastąpić p omiesiączce ale nie przy cyklach 32 dniowych
- tak nalezy wykonać badania :)
Napisz koniecznie co i jak!