Ciągła zgaga i ból w klatce piersiowej

napisał/a: sematarek 2009-04-21 16:55
Witam

4 miesiące temu towarzyszył mi straszny ból w klatce piersiowej (dokładniej ucisk) promieniujący do szyi i pleców, a dodatkowo do tego dochodziła ciągła zgaga, pieczenie w mostku, smarkanie z krwią i czasem plucie z nią. Te wszystkie objawy trwały około 2 tygodni i aż w końcu nie wytrzymałem i udałem się na pogotowie, a tam lekarz zmierzył mi ciśnienie i następnie odesłał do domu mówiąc, że to jest jakiś nerwoból i mam odpocząć sobie w domu. Minął tydzień i ciągle bolało więc udałem się do lekarza pierwszego kontaktu, a tam lekarka zrobiła mi badanie EKG w którym było wszystko w porządku i zmierzyła ciśnienie. Ciśnienie było trochę podwyższone (pewnie ze stresu bo w domu mialem normalne) i zapisała mi jakieś tabletki na obniżenie ciśnienia i uspokojenie. Oczywiście nic nie pomagało i musiałem przestać je brać , bo błędnie zdiagnozowała. Trwało to przez jakiś miesiąc, aż sam w internecie nie poszukałem sobie. Po długotrwałych poszukiwaniach znalazłem u siebie wszystkie objawy refluksu żołądkowo przełykowego. W domu moja siostra miała akurat 2 opakowania tabletek "Helicid 20", a te tabletki hamują wytwarzanie kwasu solnego przez komórki żołądka i są stosowane w leczeniu zapalenia przełyku, refluksu itp. Więc bez zastanowienia zacząłem je brać i już po 2 dniach przestało mnie boleć w klatce i zgaga znikła. Tydzień temu skończyły mi się te tabletki, a zgaga znowu wróciła.

Moje pytanie jest następujące :

Gdzie mam się udać z tym problemem do gastrologa ? bo z tego co widać lekarze pierwszego kontaktu są za głupi. Bo jak pójdę do zwykłego lekarza to co mam mu powiedzieć ? że jest za głupi i musiałem sam poszperać w internecie jaka mam najprawdopodobniej chorobę i załatwić sobie lekarstwa ? :/

Proszę o jakakolwiek porade.
napisał/a: mmmadzias 2009-04-21 19:40
Hej hej, o ile wiem będziesz potrzebował tak czy tak skierowanie do Gastrologa od lekarza rodzinnego.
Ja dzisiaj byłam u gastrologa i miałam badanie endoskopowe i pobierane wycinki do badania.
Szczerze mówiąc boję się jak cholera wyników zwłaszcza że opis mnie przeraził,(choć lekarz powiedział że mam się nie martwić) ale lepiej żeby wcześniej coś wykryto niż za późno.
Zgaga mnie męczy tak jak Ciebie i to do tego stopnia że aż drętwieje mi szczęka bo kwasy wysoko się podnoszą do przełyku i dosłownie zżera mnie, piecze niemiłosiernie. Mam też bóle w górnej częsci żołądka i kłucie z prawej strony klatki piersiowej.Mam nadzieję że to nic groźnego bo mi głupie myśli chodzą po głowie.
Piszę to po to by Ciebie nie straszyć, po prostu mnie nie pomagały środki zobojętniające kwasy, lekarz mi przepisał tabletki Nolplaza mam nadzieję że pomogą no i dietę muszę zmienić koniecznie.
Pozdrawiam
Magda
napisał/a: sematarek 2009-04-23 13:55
Właśnie dostałem skierowanie do gastrologa i chciałem się zapytać jak wygląda przeciętna wizyta u tego lekarza , ponieważ jeszcze nigdy nie byłem i nie wiem czego mogę się spodziewać i jak wygląda to badanie endoskopowe które miałaś. Bedę bardzo wdzięczny za informacje :)

Pozdrawiam
napisał/a: Taki 2009-04-23 14:24
o badaniu endoskopowym można przeczytać w googlach. Co do wizytu to jak u normalnego lekarza, idziesz mowisz co ci dolega a lekarz decyduje jakie zrobic ci badania.
napisał/a: mmmadzias 2009-04-23 16:19
Do sematarek,
Zostawiłam Tobie odpowiedź na PW