Ciągła wydzielina w gardle i katar

napisał/a: aronnn 2013-07-23 19:07
Od września ubiegłego roku po przeziębieniu została mi jakaś flegma, wydzielina w gardle i katar. To wygląda jakbym miał katar w gardle. Ciągle muszę to odcharkiwać i wypluwać bo nie da się tego inaczej z stamtąd usunąć. Gdy to połykam, jeszcze bardziej zapycha mi gardło i przeszkadza mi w oddychaniu i mówieniu. Katar obecnie jest lekki, ale w czasie zimy było go bardzo dużo. Byłem u 2 laryngologów. Najpierw u publicznego, który zapisał mi 2 zestawy leków takich jak antybiotyki, krople do nosa, leki na oczyszczenie zatok. nic to nie dało. Zrobiłem rtg zatok. Na trzeciej wizycie dał mi skierowanie za zastrzyki domięśniowe. Było ich 10, dwa razy dziennie. Nic to nie dało. Potem poszedłem do laryngologa prywatnie. Dał mi czwarty zestaw leków. Nic nie pomogły. Sprawdził mi czy nie mam trzeciego migdała. Mam ale powiedział że się obkurcza i że sam zniknie. Dał mi skierowanie do szpitala. Zaglądali mi do gardła, nosa i uszu. Pobrali wymaz z gardła i wyszło że jest to bakteria o nazwie Staphylococcus aureus. Na rtg zatok wyszło że zatoki oboczne nosa powietrzne. Rozpoznanie choroby w szpitalu było takie "Przewlekłe zapalenie błony śluzowej gardła". Leżałem w szpitalu 6 dni. Podawali mi antybiotyki dożylne 3 razy dziennie, tabletki do ssania i do połknięcia i płyn do płukania gardła. Dolegliwości się zmniejszyły i zostałem wypisany do domu. Przez około miesiąc nic się nie zmieniło. Tej wydzieliny było dużo mniej. Po miesiącu od wyjścia ze szpitala znowu zaczęło się zbierać dużo więcej tej wydzieliny, i tak jest do dzisiaj. W szpitalu byłem w kwietniu. Od tamtego czasu nie byłem u żadnego lekarza. Nie wiem co robić.To zniszczyło mi życie. Błagam o pomoc. Mam 17 lat.
napisał/a: aronnn 2013-08-20 19:53
Czy to może być refluks?
napisał/a: kodeksy 2013-08-21 09:27
Mam te same dolegliwości, tzn. ciągle zbierająca się wydzielina w gardle. Rano czasem lekko zielona w ciągu dnia biała. Dosłownie jeden post poniżej Twojego opisywałem swój wynik z posiewu gardła i mi też wyszło na Staphylococcus aureus a dodatkowo paciorkowca. Możliwe, że ta wydzielina jest powiązana z tym?
W szpitalu nie dawali Tobie żadnych antybiotyków na gronkowca złocistego?

Walcząc z tą wydzieliną nie chciałem od razu się szprycować chemią, bo z tego co wyczytałem dużo osób brało i nic nie pomagały.
Ostatnio byłem u laryngologa i zalecał wycięcie migdałków... zastanawiam się nad tym.

Sam chce jeszcze spróbować oczyścić organizm tak porządnie, może to przez te wszystkie grzyby i inne ustrojstwa.
napisał/a: aronnn 2013-09-13 20:13
logotyp napisal(a):Mam te same dolegliwości, tzn. ciągle zbierająca się wydzielina w gardle. Rano czasem lekko zielona w ciągu dnia biała. Dosłownie jeden post poniżej Twojego opisywałem swój wynik z posiewu gardła i mi też wyszło na Staphylococcus aureus a dodatkowo paciorkowca. Możliwe, że ta wydzielina jest powiązana z tym?
W szpitalu nie dawali Tobie żadnych antybiotyków na gronkowca złocistego?

Walcząc z tą wydzieliną nie chciałem od razu się szprycować chemią, bo z tego co wyczytałem dużo osób brało i nic nie pomagały.
Ostatnio byłem u laryngologa i zalecał wycięcie migdałków... zastanawiam się nad tym.

Sam chce jeszcze spróbować oczyścić organizm tak porządnie, może to przez te wszystkie grzyby i inne ustrojstwa.


Nie wiem czy te antybiotyki były na gronkowca czy na zapalenie błon śluzowych.
Jeśli się wyleczyłeś/wyleczysz napisz proszę.
napisał/a: ~Anonymous 2013-09-13 21:38
Proszę prześledzić wątki w dziale Laryngolog Pana Peter a na pewno znajdziecie odpowiedź jak leczyć wasze dolegliwości. Pozdrawiam.