Ciągła senność, zmęczenie, lekkie problemy z pamięcią.

napisał/a: Evika70 2013-11-09 12:19
Witam. Jestem dziewczyną i mam 17 lat. Mój problem polega głównie na tym, że ciągle chce mi się spać. Kładę się zwykle o 0:00, wstaję o 8, i czuję się często tak jakbym nie spała wcale. Ostatnio położyłam się spać o godzinie 22 (myślałam, że wreszcie się wyśpię i będzie spokój), wstałam o 9, wypiłam kawę jak każdego ranka i nic mi to nie pomogło, cały dzień w szkolę chodziłam nieprzytomna. Po szkole położyłam się o 16 i spałam do 20. Funkcjonowałam normalnie tylko przez 1,5h, potem znów to samo. Ostatnio zauważam że mam lekkie problemy z pamięcią. Bardzo dużo jem, moja waga nie ulega zmianie (164cm-55kg) Waga wacha się tylko od 55 do 56 kg. Inni dziwią się, że przy takiej ilości jedzenia mogę ważyć tak mało. Dodam że kiedyś po kilku pączkach i czekoladach tyłam od razu. Zastanawia mnie czasami to, że po wypiciu szklanki wody mój brzuch staje się twardy, to po małej ilości zupy. Po tym nie mogę już przełknąć niczego więcej bo doprowadziło by to najprawdopodobniej do wymiotów. Można powiedzieć, że jestem uzależniona od kofeiny, jak wspomniałam wyżej, każdy dzień zaczynam od kawy z mlekiem, w trakcje zajęć piję nieraz po dwie puszki energetyków, po szkole czasem jeszcze jedną kawę. Zauważyłam, że prawie wcale mi to nie pomaga. Ciągle czuję się tak jakbym była wycieńczona, przebiegła jakiś maraton. Zazwyczaj mam bardzo zimne ręce i stopy nawet gdy jest ciepło, rzadko kiedy zdarza się, żeby były ciepłe. Moje ręce i nogi są jakieś takie ociężałe. Dodam, iż ciągle siedzę w domu, mało kiedy gdzieś wychodzę, tylko do szkoły i z niej prosto do domu. Proszę o jakąś dobrą radę, co powinnam z tym zrobić? Trochę to dla mnie uciążliwe, nie mogę wcale się uczyć ani nic bo ciągle jestem zmęczona i senna, nie potrafię się skoncentrować, wszystko mnie rozprasza.
Pozdrawiam, Ewelina.
napisał/a: joannanr1 2013-11-09 16:01
Miałaś badane hormony tarczycy?
napisał/a: Evika70 2013-11-09 17:47
joannanr1 napisal(a):Miałaś badane hormony tarczycy?


nie, nigdy nie robiłam takich badań.
napisał/a: joannanr1 2013-11-09 17:57
Zrób sobie badanie TSH , skierowanie dostaniesz od lekarza rodzinnego.pozdrawiam