chyba atopowe zapalenie skóry

napisał/a: kwiesia 2013-02-22 13:45
Witam, moja wnuczka lat 18 ,od 1998 /miała 4 lata/ do roku 2006 była pod opieka alergologa. Sucha skóra jakby atopowa – różne maści i płyny nawilżające, i ciągłe swędzenie i drapanie skóry. Astma oskrzelowa-inhalatory, dalej u innego alergologa do 2009 r już bez inhalatorów, spirometria dobra. Częste zapalenia oskrzeli, mononukleoza zakaźna – październik 2004r, zapalenie płuc i oskrzeli luty 2007r, lipiec 2009 – Hashimoto. Ostatnio nasilenie dolegliwości skórnych,/drapanie się/.Nie wiadomo co uczula, testy rok 2012 wykazały alergen-sierść psa, kota, seler, olsza, sama wie , że też kakao. Bardzo proszę o ustosunkowanie się do mojego wpisu, pozdrawiam
napisał/a: kaktus007 2013-03-16 23:58
kwiesia napisal(a):Witam, moja wnuczka lat 18 ,od 1998 /miała 4 lata/ do roku 2006 była pod opieka alergologa. Sucha skóra jakby atopowa – różne maści i płyny nawilżające, i ciągłe swędzenie i drapanie skóry. Astma oskrzelowa-inhalatory, dalej u innego alergologa do 2009 r już bez inhalatorów, spirometria dobra. Częste zapalenia oskrzeli, mononukleoza zakaźna – październik 2004r, zapalenie płuc i oskrzeli luty 2007r, lipiec 2009 – Hashimoto. Ostatnio nasilenie dolegliwości skórnych,/drapanie się/.Nie wiadomo co uczula, testy rok 2012 wykazały alergen-sierść psa, kota, seler, olsza, sama wie , że też kakao. Bardzo proszę o ustosunkowanie się do mojego wpisu, pozdrawiam



mój 12 letni syn jest atopikiem. objawy choroby nasilają się jak zje nabiał - mleko, sery, jogurty, ale też i czekolada. miał robione testy kilka razy i nigdy nic nie wyszło, ale wiemy juz z własnych obserwacji, ze lepiej jak nie spożywa produktów które wymieniłam.więc proszę spróbować wykluczyć na dłuższy okres czasu tego typu produkty i czekać czy bedzie efekt.
natomiast synuś podczas okresu jesienno zimowego, mimo, że pilnuje diety, to i tak go wysypuje. zbawiennie na niego działa natomiast lato i słonko. nie opala się, ale po prostu wystarczy jak jest ciepło.
skórę myje tylko i wyłącznie emolientami, smaruje też się po prysznicu balsamem Emolium. w razie nasilonych objawów łyka tabletki Claritinum i ma specjalną maść robioną, zleconą przez dermatologa (nie znam składu niestety).
jak był mały to też sporo chorował i wtedy był tez bardziej wysypany. ribomunyl załatwił w jego przypadku sprawę. nie choruje tak często. co też dobrze działa na jego skórę. bo przy każdej chorobie objawy mu się nasiały.
jednak konsekwencja w stosowaniu diety i emolientów zrobila swoje i teraz już nie jest tak źle.
napisał/a: kwiesia 2013-03-17 10:58
Dziekuję
napisał/a: ewka35 2013-03-17 15:15
Witam
Proszę też zwrócić uwagę na proszki i płyny do prania których Pani używa,one też są przyczyną wysypki przy ATP.
Ważne jest żeby skóra dziecka zawsze była mocno nawilżona wtedy zapalenie ma jakby"mniejsze pole popisu".
Polecam maść Protopic,nie jest tania ale w przypadku osób które znam(z ATP oczywiście),świetnie zdaje egzamin:)
Pozdrawiam.
napisał/a: kwiesia 2013-03-17 21:21
Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam
napisał/a: kolczynski_adam 2015-05-28 13:32
Odkryłem ostatnio dobrą serię kosmetyków na AZS http://cutishelpmimi.pl dobrze nawilżają i rzeczywiście regenerują skórę. Spróbujcie :)
napisał/a: oedemsa1 2015-11-21 12:12
Witam, przy AZS kluczową rolę odgrywa dieta - nalezy pamietać, żeby nie spożywać przetworzonej żywności. Należy wyłączyć z diety wszelkiego rodzaju serki smakowe, chipsy, słodycze oraz produkty instant. AZS jest alergiczną chorobą skóry o nawrotnym charakterze. Dlatego bardzo ważna jest kompleksowa ochrona skóry, którą mogą zapewnić dermokosmetyki Demsa. Opierają się one na naturalnych składnikach i nie zawierają sterydów. Przeznaczone są do stosowania miejscowego, a oleista konsystencja sprawia, że starczają na długo.

W razie dalszych pytań pozostaję do dyspozycji,
Online Ekspert marki Demsa.