Chudne w oczach. Dlaczego?

napisał/a: x33kissmexd 2011-01-01 16:28
Witam. Mam 16lat 176cm wzrostu i nigdy sie nie odchudzałam. Na wakacjach ważyłam 58kg. Później gdy mnie wazono w szkole to ważyłam 56kg, niedawno słyszałam od kilku osób, że znowu schdłam w co nie wierzyłam lecz dzisiaj miałam okazje wejść na wage i waże niecałe 53 kg. Co jest? Nie odchudzam się. Jem tak jak zawsze troche nieregularnie no, ale tak zawsze było. Nie wiem co może być tego przyczyną.
napisał/a: paveleq94 2011-01-06 16:05
To, że nie odchudzasz się nie znaczy, że dostarczasz organizmowi tyle, ile potrzebuje. Czy nie zauważyłaś u siebie senności, podkrążonych oczu, bladej skóry? Zweryfikuj swoje ewentualne objawy z objawami anemii. Pomyślałem o cukrzycy, ale ten spadek wagi jest za wolny na to. Jeżeli masz jakieś bolączki, które nasiliły się lub pojawiły pewien czas temu, a wcześniej ich nie było, to napisz. Sprawdź ile tak naprawdę jesz i jak to się pokrywa z zapotrzebowaniem. Zrób sobie badania, przede wszystkim morfologię. Poza tym, wydaje mi się, że podczas dojrzewania może się zdarzać coś takiego, chociaż dziewczyny raczej powinny tyć. A może od zawsze jesteś chuda jak patyk i taka Twoja uroda? Pierwsze, co na myśl mi przychodzi, to szybka przemiana materii, ale złe odżywianie.
napisał/a: emys 2011-01-07 09:02
Warto też zbadać tarczycę (TSH, fT3 i fT4), ponieważ utrata wagi może świadczyć o jej nadczynności. Inne objawy temu towarzyszące to m.in.: zwiększenie potliwości, kołatanie serca, duszności, drżenie rąk, wytrzeszcz oczu, bezsenność.
napisał/a: magdaxxx86 2011-01-10 21:40
moze tez zrob badanie na pasozyty, jak cos sie zalegnie w jelitach to czasem tez mozna chudnac