Chrzęstniak-wycięcie kawałka kości strzałkowej

napisał/a: StoreKeeper 2009-11-02 12:38
Witam,

Mam pytanie: czy bez sporego kawałka kości strzałkowej będę mógł normalnie funkcjonować?
Lekarz zapewnia mnie, że będę bez problemu chodzić, biegać czy uprawiać takie sporty jak pływanie, siatkówka itp.
Chrzęstniak jest spory i ulokowany w górnym końcu kości strzałkowej pod kolanem. Podobno uda się zachować wiązadło...jednak wycięcie guza razem z kością jest koniecznością.

Pozdrawiam i czekam na jakieś odpowiedzi.
napisał/a: Kuśtyk 2009-11-02 18:04
Nie jestem lekarzem, ani fachowcem, ale też miałam podobne obawy, ponieważ mam odłam po złamaniu na strzałce który się nie zrósł od pół roku, ale to nie przeszkadza w chodzeniu ani w niczym. Pytałam ortopedy i wyjaśnił mi, że nawet bez tej kości można normalnie funkcjonować, a co dopiero jak Ci wytną kawałeczek. Tak, więc zaufaj lekarzowi, dobrze Ci mówi, przynajmniej mi mówił dokładnie to samo.
napisał/a: StoreKeeper 2009-11-02 20:24
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź :)

To dla mnie bardzo pozytywne informacje, bo prowadzę dosyć aktywny tryb życia, a tu najpierw wiadomość o chrzęstniaku, a potem wycięcie kości...
Jednak teraz mocno mnie podbudowałaś. Dziękuję.
No cóż czekam na wyniki rezonansu - mają być pod koniec tygodnia, potem skonsultuję się jeszcze z 2-3 specjalistami i wycinam.

Pozdrawiam
napisał/a: Kuśtyk 2009-11-02 23:24
No wiem co czujesz, bo ja też się bałam i miałam mnóstwo pytań cały czas i wątpliwości, życzę powodzenia i szybkiego powrotu do zdrowia :)