Chroniczne Dolegliwosci, Problemy Gastryczne, Trzustka

napisał/a: mariuszg2 2013-02-17 13:07
Od około ośmiu lat zmagam się z wieloma dolegliwościami niewiadomego pochodzenia, dotyczą one zarówno przewodu pokarmowego (złe samopoczucie po posiłku, nietolerancja/nadwrażliwość na niektóre pokarmy), dyskomfort/drapania/uciskania w dolnej prawej stronie jamy brzusznej w oklicach wyrostka robaczkowego, problemy ze stawami, zaburzenia neurologiczne po posiłkach, mety w oczach, ciągle zmęczenie, brak koncentracji. Przez ten czas wykonałem dziesiątki badan, ktore w wiekszosci nie odbiegaly od normy.

Jakis czas temu wykonujac tomografie jamy brzusznej, wyszla powiekszona glowa trzustki.

Trzykrotnie robilem badania serologiczne enzymow Amylazy i Lipazy. Lipaza zawsze w normie, zas amylaza nieznacznie podwyzszona. 111 U/l (norma 28-100 U/l),

Zgodnie z poleceniem gastrologa wykonalem rowniez badanie podklasy IgG4, ktore jest w normie.

Ostatnio wykonalem badanie moczu na zawartosc enzymow trzustkowych i Amylaza okazala sie byc duzo bardziej podwyzszona niz w badaniu serologicznym, 577 U/l (Norma 40-460 U/l).

Czy to oznacza, ze moja trzustka ma przewlekly stan zapalny?
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2013-02-17 13:18
Witam
Czy było wykonywane badanie usg?
Możesz spróbować suplementacji Lipancrea - enzymy trzustkowe.
Jeżeli są problemy po posiłkach to Debutir powinien załagodzić je. Stosuję go i działa bardzo dobrze przy problemach jelitowych.
Spróbuj zmienić swoje odżywianie, tutaj zawarłem trochę informacji na ten temat: http://commed.pl/sport-a-odzywianie-w-dolegliwosciach-gastrologicznych-vt82902.html
Samopoczucie wynika głównie z tego co spożywamy ale można również wspomóc organizm wyciągiem z różeńca górskiego - jego działanie uaktywnia się po około 2 tygodniach.

Pozdrawiam
napisał/a: mariuszg2 2013-02-17 18:41
Badanie USG bylo wykonywane wielokrotnie. Stosowalem wczesniej Kreon przez okolo 2 tyg. ale nie zauwazylem wiekszych rezultatow. Debutir rowniez przetestowalem, bez efektow.
Zaczelo sie od nietolerancji alkoholu, kawy, czarnej herbaty, pozniej problemy zaczely sie po spozyciu pokarmow, wystepowalo sciaganie skory twarzy, mrowienie w konczynach, otepienie, zamroczenie itp. Nie moge przyjmowac witamin, wiekszosc lekarstw, ktore mialem przepisane np. na rzekome jelito drazliwe rowniez negatywnie wplywa na samopoczucie, dziala neurologicznie.
Diete zmienialem juz na wiele mozliwych sposobow. Wyeliminowalem miedzy innymi produkty zawierajace biala make, cukier oraz mleko.
Caly czas wystepuje jakby problem slabego trawienia choc badanie kalu tego nie potwierdzilo. Czesto mam przelewania w brzuchu oraz powtornie cuchnace gazy.
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2013-02-17 20:45
Spróbuj kaszy jaglanej oraz jako źródła białka mięso z indyka, odżywkę białkową hipoalergiczną, chude ryby. Z warzywami oraz owocami rozsądnie.
Na wzdęcia bierz Espumissan.
Profilaktycznie możesz przyjmować tabletki ziołowe taninal. Rano oraz pod wieczór.

Pozdrawiam