Choroba von willebranda oraz mutacja leidena

napisał/a: karolina1685 2012-12-06 19:04
Ogólnie rzecz biorąc choruje na chorobę von willebranda(postać łagodna). Jedynie przy zabiegach typu wyrywanie zęba, gastroskopia z pobraniem wycinka i większych zabiegach podana musi mi zostać desmopresyna. Z powodu tej choroby prócz tego, że powstają mi łatwo siniaki i mam obfite krwawienia w czasie miesiączki to jakoś nie ciepie. Natomiast jestem zaniepokojona ponieważ okazało się, że moja mama cierpi na mutację leidena(miała już zagrożenie życia i leżała w szpitalu ponieważ miała zator płucny). I dzisiaj miałam wizyte u Hematologa i pani dr powiedziała, że jest duże prawdopodobieństwo, że też mogę mieć tą mutacje. Wiem czym charakteryzuje sie mutacja leindena oraz choroba von willebranda i wiem że są to dwie przeciwności. I jestem zaniepokojona ponieważ na pytanie co będzie jeśli do mojej historii chorób dojdzie mutacja leidena, to jak będzie trzeba mnie leczyć w czasie nie daj Boże zatoru. To pani dr tylko powiedziała, ze zobaczymy najpierw co wyjdzie w badaniach.
I moje pytanie tutaj brzmi, czy powinnam naprawdę zacząć się martwić i uważać na siebie? I jak będzie można mnie leczyć w czasie zatoru jeżeli mam współczynnik von willebranda?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz.