Choroba układowa? Co dalej?

napisał/a: stella30 2011-09-29 16:31
Witam serdecznie,
Bardzo prosze o pomoc kogos kto sam jest chory lub zna sie na tym - u mojej mamy postawiono taka diagnoze. Ma ona 70 lat i za 3tyg idzie do szpitala. Co to moze oznaczac? Co dalej? Czy bedzie musiala zostac w szpitalu dlugo? Czytalam juz bardzo duzo ale w wiekszosci przypadkow natrafialam na osoby mlode a jak jest ze starszymi? Do tej pory to co jej dolega to bardzo schudla, Ob jest wysokie, ponad 100, bol w kregoslupie i zebrach, oraz badanie ANA wynik jesli dobrze pamietam - 600 (norma chyba do 20 tak?) Jak wyglada ewentualne leczenie? Wiem ze jest trudne...Prosze o odpowiedz osoby ktore moze z tych danych skojarza to ze swoja choroba, opowiedza po krotce jak moze to wszystko wygladac...'Najpopularniejszy' jest toczen - ale czy to musi byc toczen? Jakie sa jeszcze inne mozliwosci? Bede bardzo wdzieczna za kazda odpowiedz...Dziekuje serdecznie i zycze WSZYSTKIM DUZO ZDROWIA!!
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-10-06 00:37
Diagnoza"choroba układowa" jest diagnozą wstępną, zbyt ogólnikową, aby się na jej temat jeszcze wypowiedzieć. Do tej grupy należy wiele chorób, o różnym przebiegu i rokowaniu. Na pocieszenie mogę dodać, że z reguły kobiety i osoby starsze mają łagodniejszy przebieg choroby.