Choroba Scheuermanna kifoza i boczne skrzywienie kregoslupa

napisał/a: patryk15 2009-05-21 16:13
Czy ktoś kto sie zna jeszcze tu w ogole zaglada?? :|
napisał/a: patryk15 2009-06-03 15:31
Odświerzam...
napisał/a: thomson_888 2010-05-26 00:37
Hej. Mam 21 lat i niestety dotknęła mnie choroba Scheuermanna... Mam takie nurtujące mnie pytanie. Dzisiaj byłem na wizycie u dr. Waldemara Szymanika z Konstancina. Dr ten po obejrzeniu rtg, i przebadaniu mnie zalecił mi specjalne ćwiczenia "na jakiś deskach", po których rzekomo w przeciągu 6-7 miesięcy moja postawa się poprawi... Oczywiście ma to zostać osiągnięte przy pomocy ciężkiej pracy. A teraz pytanie:) Czy to naprawdę możliwe by grab który mi rósł przez kilka lat został w jakimś stopniu zniwelowany takimi ćwiczeniami? Nie chce mi się w to wierzyć... Czekam na jakąś konkretną odpowiedz osoby która się na tym zna. Pozdrawiam.
napisał/a: ElvisZyje 2010-08-23 19:21
Witaj Kordian. Czytałem Twoje posty i sprawiasz wrażenie osoby, która naprawdę zna się na rzeczy. Także fajnie by było gdybyś mógł mi doradzic. Rok temu w wieku 18 lat udalem się do najlepszego specjalisty we Wroclawiu w dziedzinie wad postawy i za wizytę zapłaciłem 100,- powiedział, ze nic mi nie dolega i, ze ten niby delikatny garb, to naturalna sportowa postawa. Ale gdy zrobiłem zdjęcie rentgenowskie w "Dolmed'zie to do zdjęcia wrzucili karteczke (Diagnoza : poglebiona kifoza piersiowa). Wiec ponownie udalem się do dr. I po obejrzeniu zdjęcia stwierdził, ze profilaktycznie powiniennem wykonywać jakiś zestaw ćw. I napisał mi coś na karteczce (jakiś zestaw ćwiczeń dla rehabilitanta) i nasmieszniejsze jest to, ze zgubilem ta karteczke. A ponowna wizyta to kolejne 100,- Dlatego gdybyś miał czas i ochotę zerknac to podeslalbym Ci zdjęcie rendgenowskie jak i zdjęcie mojej postawy. A w podziece mialbys do odbioru we Wroclawiu zgrzewke Browarow (mówię serio!) Daj mi znać czy masz zamiar podjąć się diagnozy Szefie :) Pozdrawiam Elvis
napisał/a: inverness1 2010-11-07 12:52
mam pytanie czy tą chorobę da się wyleczyć w wieku dorosłym tzn 19 lat wcześniej jeździłem na rehabilitacje i do sanatorium pomagało to lecz od dłuższego czasu już nie byłem
wcześniej głównie rodzice mówili mi żebym wziął się za siebie ale mi się nie chciało i że tak powiem spieprzy***m sobie 3 lata przez lenistwo i głupotę
i ostatnio doszedłem do wniosku że muszę coś z tym zrobić
i ćwiczę znów zakładam gorset do spania głównie
ale zastanawiam się czy nie jest za późno i czy da się jeszcze odwrócić pogłębianie choroby ponieważ staje się ona widoczna dla mnie np na zdjęciach ostatnio zauważyłem
chciałbym przede wszystkim nadrobić stracone lata zdaję sobie sprawę że będzie ciężko ale nie ma rzeczy niemożliwych
chciałbym prosić o jakąś rade co dalej mam robić
Matyldaja
napisał/a: Matyldaja 2011-07-11 17:34
witam dobrze było by gdyby wątek odżył, mam pogłębioną kyfozę piersiową, tak wynika z rentgena, zastanawiam się co dalej?
napisał/a: andzia120392 2011-08-19 20:52
witam, Mam pytanie: mam 19 lat i dopiero teraz poszłam do lekarza(sama zaniedbałam sprawę swojego zdrowia bo 1 wieku 17 lat iałam skierowanie) i stwierdził, że mam chorobę Scheuermanna. Mam zleconą fizjoterapię i chciałabym wiedzieć, czy to mi pomoże i czy będę mogła w przyszłości pracować jako nauczyciel. Jestem załamana bo nie chcę być kaleką:(
Bedę bardzo wdzięczna za odpowiedź na moje pyatania