CHOROBA REFLUKSOWA PRZELYKU?? chyba sam znalazlem przyczyne

napisał/a: bjjgrzesiek 2007-06-07 02:07
mam pytanie do eksperta . juz pisalem tu wczensiej ale diagnozy byly przerozne ze strony wszystkich lekarzy. postanowilem sam dzialac bo wiem ze tlyko na siebie mozna liczyc.. mam pytanie,czy ponizsze objawy wskazuja na refluks przelyku? moje objawy to:
-po kazdym jedzeniu nudnosci
-gorzki smak w ustach(czesto)
-dusznosc krtaniowa (wysilkowa)
-uczucie obcego ciala w przelyku
-swist krtaniowy po wysilku

BARDZO PROSZE O ODPOWIEDZ
napisał/a: Peter 2007-06-08 07:36
Ekspertem nie jestem, ale:
- gorzki smak w ustach świadczy najprawdopodobniej o zarzucaniu żółci do żołądka i refluksie. Należy wykonać "próby wątrobowe" i ewentualnie gastroskopię.
- owszem, takie podrażnienia (od zarzucania żółci) mogą powodować uczucie "czegoś w gardle" lub przełyku, jego obrzęk, stąd "świsty" w krtani.
- jeśli chodzi o nudności, to może być spowodowane tym zarzucaniem żółci, niestrawnością, nietolerancją pokarową, alergią, obecnością H. pylori itp). Lekarz powinien to sprawdzić.
-co do duszności powysiłkowej, to proponuję spirometrię, bo to już nie bardzo podchodzi pod refluks.
napisał/a: dmx1986 2013-07-29 22:16
Mam pytanie!


Mam stwierdzony refluks, zapalenie przelyku, mialem helikobakter pyroli- dostalem antybiotyki. Problem wyglada tak: czuje jakby moj przelyk mial pełno ran, ktore systematycznie sa "podlewane" przez kwas zoladkowy, co daje nie mile uczucia w postaci pieczenia palenia, obrzeku itp. stosuje diete, jem pantoprazol 40mg rano i wieczorem, ale co mi najbardziej dokucza to czasami pojawiaja sie lekkie dusznosci,czuje jakby chcialo mi sie zapalic papierosa po kilku godzinnej przerwie( mowie tu jako byly palacz i wiem jak to jest, to chyba najlepsze wytlumaczenie), nie ma przytym zadnych świstów, kaszlu, jedyne co pojawia sie w ciagu dnia to gesta wydzielina - raz na jakis czas musze ja odkrzachnac i wypluc.. Moje pytanie jest takie, dlaczego atakuje mnie dusznosc? czy przy refluksie to jest mozliwe? Nigdy nie mialem problemow ze strony ukladu oddechowego.. licze na odpowiedz! pozdrawiam