choroba powoduje że czuje sie zrezygnowana...

napisał/a: Somebody__ 2013-04-06 13:13
Witam.
Mam 24 lata.. od dzieciństwa mam problemy z gardłem, ale przez ostatni rok objawy się nasiliły.. czułam straszny dyskomfort w gardle który przeszkadzał mi w normalnym funkcjonowaniu..poza tym fatalne samopoczucie.. postanowiłam wybrać się na USG.. pani doktor od razu powiedziała że są silne zmiany w tarczycy, w której toczy się zapalenie. Dokładniej ujęła to "w płatach po kilka obszarów hipoechogenicznych, największe w prawym płacie o wym. 4x2 mm , w lewym 8x5 mm, w power Doppler płaty z cechami nierównomiernie podwyższonego przepływu". Powiedziała że konieczne jest oznaczenie poziomu przeciwciał. Po zrobieniu badań się przeraziłam... TSH=1,75 , ATG=3137, ATPO = >600..... udałam się od razu do endokrynologa powiedziała ze to niedoczynnośc tarczycy i przepisała mi eutyrox 25... po przyjmowaniu hormonów zaczął się kolejny dramat.. skoki ciśnienia, kołotania serca.. oparłam sie w ambulatorium gdzie lekarz przepisal mi leki na uspokojenie.. po przeczytaniu ulotki od hormonów zaobserowałam ze mam wszystkie objawy nieporządane z ulotki i odstawiłam hormony. Poczułam sie lepiej ale nie jest dalej dobrze.. zrobilam wyniki powtornie po odstawieniu hormonów.. TSH 1,17, FT3 2,93, Ft4 1,29..i wybrałam sie do lekarza w warszawie.. pani powiedziała ze narazie nie jest to ani nadczynnosc ani niedoczynnosc wiec nie mozemy wprowadzic leków.. kazala unikac wysiłku fizycznego i stresow.. ale coż z tego wszystkiego jak nie potrafie sie niczym cieszyc.. moj chłopak mi sie oswiadczył, w 2014 roku mamy brac slub.. a ja cały czas przygnębiona.
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2013-04-06 13:44
1. Zacznij stosować dietę ! 0 % produktów z glutenem oraz laktozą
2. Zakup : Omegę 3 , Olimp Stress Control, KOenzym q10 , super witaminy : Olimp Multiple , pij zieloną herbatę a będzie lepiej.
3. Kontroluj tsh , zacznij od małych dawek euthyrox n12 czyli 50 % kapsułki n25 bo miałem podobnie euthyrox zwiększał mi puls i powodował większy niepokój.

ogólny wątek do diety - http://commed.pl/dieta-i-suplementy-przy-niedoczynnosci-tarczycy-i-hashimoto-vt50353.html

mój wątek o progresie podczas stosowania supli i diety - http://commed.pl/dieta-na-hashimoto-a-widoczna-poprawa-vt81541.html
napisał/a: Somebody__ 2013-04-06 18:31
Dziękuje za radę. A jeszcze chciałabym spytać co z wysiłkiem fizycznym?? bo waga wzrasta a lekarz mowiła ze przy takim zapaleniu wysiłek fizyczny jest niewskazany..
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-04-06 19:08
Wysiłek jak najczęściej. A objawy które miałaś ustąpiły by po 2-3 tygodniach, bo na początku bierze się pół tabletki a nie całą :)
napisał/a: Somebody__ 2013-04-06 23:29
czyli hormony musze suplemetować pomimo że mam je w normie..? na moje oko to troszke nielogiczne.. ? tak naprawde nie mam jeszcze niedoczynności więc nie wiem czy to konieczne. Wydaje mi sie ze lekarka ktora przepisała mi hormony zrobiła to na czuja nie wiedzac o mnie nic poza tym ze mam wysokie Atpo i AtG.
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-04-07 12:34
A wg Ciebie powinno się leczyć pacjenta i jego objawy czy jego wyniki?
napisał/a: Somebody__ 2013-04-07 13:45
według mnie objawy :)

mam jeszcze jedno pytanie.. znalazłam w internecie preparat Alfa Aktiv suplement diety: http://www.wiecejnizeko.pl/pl/p/Alfa-Aktiv/571?gclid=CNa187G9uLYCFQVc3godi3YA0w
stosował go ktoś z Was?
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2013-04-07 13:52
Alfa Activ czyli miód + c i dodatki osobiście tego nie brałem i biorąc pod uwagę że to koszt aż 150 zł ... na twoim miejscu lepiej kupiłbym 3 x omegę nutropharma 90 % lub 1 x koenzym q10 300 mg 90 kaps.
Alfa Activ nie jest zły ale np. silna omega 3 przy hashimoto da dużooo więcej.
Pozdrawiam.
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-04-07 13:56
Somebody__ napisal(a):według mnie objawy :)

mam jeszcze jedno pytanie.. znalazłam w internecie preparat Alfa Aktiv suplement diety: http://www.wiecejnizeko.pl/pl/p/Alfa-Aktiv/571?gclid=CNa187G9uLYCFQVc3godi3YA0w
stosował go ktoś z Was?


Preparat warty 1,50 zł a nie 150 zł. Trochę miodu i tyle.
napisał/a: Somebody__ 2013-04-07 14:07
dziękuje za rady teraz pora się do nich zastosować:)
P.S. Miło się czyta to forum
Pozdrawiam