choroba Kohlera II

napisał/a: natalson96 2014-01-30 21:07
Witam ;)
Mam 18 lat z chorobą tą borykam sie od prawie 4 lat, choć o jej posiadaniu dowiedziałam się dopiero w zeszłym roku, udając sie do ortopedy z powodu bólu i ograniczenia ruchomości w obrębie II kości śródstopia. Lekarz od razu stwierdził u mnie jałową martwice II kości śródstopia i zalecił " zabieg kosmetyczny " po którym dolegliwości bólowe miały ustąpić a zakres ruchu miał sie znacznie poprawić. Tak się jednak nie stało... Po wykonanej operacji i wybraniu serii zabiegów rehabilitacyjnych nie odczuwałam żadnej poprawy, wiec po kilku miesiącach zgłosiłam się ponownie do lekarza. Okazało się wówczas, że na bliźnie po poprzednim zabiegu zrobiły się zrosty, które blokowały ruchomość stawu. Wylądowałam po raz drugi na stole operacyjnym. Druga operacja także nie przyniosła ulgi w ból a wręcz przeciwnie stan mojej nogi pogorszył się. Postanowiłam wtedy zmienić lekarza. Nowy lekarz stwierdził jednak że trzecia operacja jest nieunikniona,gdyż choroba postępuje ...
Ostatnią operację ze znieczuleniem podpajęczynówkowym miałam nie całe 4 miesiące temu, czy kolejna operacja w najbliższym czasie jest bezpieczna ? czy istnieje inna metoda leczenia tej choroby? W internecie jest bardzo mało informacji na ten temat, więc proszę o pomoc :)