Choroba Graves-Basedowa

napisał/a: Marysia42 2008-03-30 15:41
nagle mnie zaatakowała 3 miesiące temu lekarz stwierdził nadczynność tarczycy i chorobę Gravesa-Basedowa.Objawy moje to najpierw niewyrazne widzenie za parę tygodni jeszcze podwójne widzenie i wytrzeszcz oczu. Lekarz leczy mnie Thyrozolem 20 najpierw większe dawki teraz od 2 tyg mniejsze ale poprawy nie widać byłam już pare razy u okulisty i dostaje krople od endokrynologa słyszę tylko ?"spokojnie to z oczami minie". Ale kiedy? brakuje mi już cierpliwości Może ktoś miał taki przypadek?Proszę o doradę co mam dalej robic?
napisał/a: kate18stg 2008-03-31 11:26
witam

osobiscie nie mam takiej choroby, ale lerzalam w szpitalu z kobieta ktora na to chorowala; dostala sterydy i po 2 cyklu juz byla poprawa, widziala o wiele lepiej i oczy lepiej wygladaly. Wiec glowa do gory mysle ze jesli trafi pani na lekrza ktory zacznie leczyc sterydami to choroba sie cofnie
napisał/a: Marysia42 2008-03-31 17:37
Jeszcze raz dziękuję kate18stg za pocieszenie oby tak było jak piszesz ze mną. Jak pójdę do kontroli do mojego lekarza to popytam o to leczenie tymi sterydami bo on nic mi na ten temat nie mówił.Jakbyś sobie jeszcze coś przypomniała to proszę napisz ciekawa jestem ile u niej trwało to podwójne i niewyrazne widzenie? Pozdrawiam!!!
napisał/a: kate18stg 2008-03-31 21:14
u tej kobiety problemy ze wzrokiem trwaly 2-3 miesiace wsumie to byl czas zamin postawili rozpoznanie, po sterydach z dnia na dzien byla poprawa
napisał/a: Marysia42 2008-04-03 11:25
Przez ostatnie parę dni trochę popracowałam przy domu i nie wiem czy to jest przyczyna tego, że widzenie mi sie pogorszyło. Gorzej widzę, bardziej niewyraznie i bliższe rzeczy widzę też podwójnie.Jeszcze na dodatek w każdą noc tak mi łzawią oczy,że nie mogę spać tylkociągle je wycieram,może przez to wycieranie coś sobie uszkadzam. Proszę pomózcie mi poradzcie co mam robić, brakuje mi już cierpliwości, jestem załamana.Za 2 tygodnie idę do kontroli do endokrynologa. Może ktoś zna taki przypadek i mógłby mi coś doradzić proszę i czekam!!!!!
napisał/a: kate18stg 2008-04-03 11:40
a nie masz mozliwosci pojscia troche wczesniej do endokrynologa ?? wiem, ze nie kazdego stac ale moze warto by pojsc prywatnie raz i wiesz szybciej zacznie sie porzadne leczenie to jest wieksza szansa na cofniecie sie tego, a przed 2 tygodnie moze sie jeszcze pogorszyc, czego ci nie zycze
napisał/a: Marysia42 2008-04-03 11:51
Ja już nie wiem, ale do prywatnego też muszę czekać ok 2 tyg bo sie pytałam. Chciałabym sie uspokoić, wyciszyć bo wiem,ze to pomaga,ale gdy tylko spojrze na świat to juz mam dosyć....Spróbuje moze pujść do okulisty to może dostałabym coć na to łzawienie. Narazie dzięki za troskę.Pozdrawiam!!!!
napisał/a: kate18stg 2008-04-03 14:47
2 tygodnie musisz czekac na wiayte prywatna ?? szok, u mnie jest tak ze czeka sie max tydzien a nawet czasami udaje sie z dnia na dzien dostac. a skad jestes ??
napisał/a: Marysia42 2008-04-03 14:57
Jestem z Jaworzna,ale chciałam pójść do takiego renomowanego endokrynologa to ok 2 tygodni sie czeka i to nie jest jeszcze pewne,bo to wtedy jakby ktoś zrezygnował. A tak to cały kwiecień zajęty już ma.Muszę się popytać może jest jeszcze ktoś inny, godny uwagi. Pozdrawiam! Jeśli można wiedzieć, to Ty skąd jesteś?
napisał/a: kate18stg 2008-04-03 17:37
ja jestem ze Sarogard Gd. tj 60 km od Gdańska. a nie mozesz jechac do pobliskiego wiekszego miast i tam zalatwic wizyty u endokrynologa ?
napisał/a: Marysia42 2008-04-07 09:46
Udało mi się jestem dzisiaj zapisana wieczorem prywatnie do endo zwolniło sie miejsce. Wreszczie może dowiem sie czegoś konkretnego , co z moimi oczami, cieszę się bo zeszły tydzień był dla mnie najgorszy. Trzymajcie za mnie kciuki, z góry dziękuje!!
napisał/a: kate18stg 2008-04-07 10:08
Marysiu trzymam kciuki. ja ide zachwile do endo z moja zawyzona 5 krotnie prolaktyna ..... :( dam znac jak sie czegos dowiem