choroba dłoni-schodzenie naskórka z opuszków

napisał/a: uszpaj 2010-06-02 21:33
witam.
Opis (geneza) choroby:
Mam od 2 lat problem z dłońmi. Zaczęło się niepozornie a mianowicie od małego suchego bąbelka na wewnętrznej stronie kciuka. Bąbelek nie miał żadnej wydzieliny. Myślałam,że zniknie za kilka dni. Te suchą skórke po pęcherzyku (był pusty, bez wydzieliny) obrałam palcami sama. Naskórek od dwóch lat schodzi mi już na całej wewnętrznej stronie kciuka i deformuje paznokieć również. Ponadto choroba mojego kciuka po roku przeniosła się na trzy inne palce, również atakuje od wewnętrznej strony tych palcy (wierzch dłoni jest zdrowy).
Objawy choroby dłoni:
-obieranie się suchego naskórka wokół palców
-pękanie odnawiającego się naskórka


ważne: BRAK SĄCZĄCYCH SIĘ RAN, BRAK SWĘDZENIA, BRAK BĄBLI !!!

Informacje dodatkowe:
Byłam u wielu dermatologów i żaden nie potrafił mi pomóc ( tzn przepisywał dużo maści i kremów, antybiotyków oraz kuracje sterydami ale efekt był krótki).

Jestem kobietą w wieku 40-stu kilku lat z wielkopolski i moja choroba utrudnia mi prace domowe i komunikacje z rodziną i społeczeństwem.

z góry Dziekuje za przydatne informacje z waszej strony.
napisał/a: m1973 2010-06-03 11:52
Mam podobny problem z dłońmi tyle,że ja mam łuszczyce.Może gdyby udało Ci się dodać zdjęcie było by łatwiej coś więcej powiedzieć.
napisał/a: uszpaj 2010-06-03 15:53
Dermatolog powiedział (nie jeden z resztą), że to nie jest łuszczyca (mam tylko dwa objawy i nic ponadto!SUCHOŚĆ I SCHODZENIE NASKÓRKA) TO NIE JEST EGZEMA(bo nie mam sączenia). te choroby wyeliminowali. Jedyne co większości się nasuwa to grzybica, ale wątpią bo paznokieć nie jest zainfekowany to palce są i przez schodzenie naskórka deformuje sie paznokieć. Generalnie nie wiedzą co to jest. Wyglada to na bakterie ale zeby to stwierdzic trzeba dac probke do badania ale to kosztuje 1000 zł.
napisał/a: m1973 2010-06-03 17:00
1000 złotych ? nie wpisałaś o jedno zero za dużo?U mnie takie badanie kosztuje ok 50zł, sprawdzałam tez inne laboratorium i cena także jest w granicach 50 zł.
Mogę Ci poradzić smarowanie rąk maścią z witamina A Pozdrawiam:)
napisał/a: uszpaj 2010-06-03 17:33
ale to nie są zwykłe badania jak np. moczu:) to polega na pobraniu wycinka skóry i wysłaniu go do specjalistycznego labolatorium w poznaniu. 6 dermatologów polecało mi te metode i każdy mówił o cenie 1000 zł bo to bardzo drogie badania , które wymagają użycia sprzętu z wyższych półek. Poza tym sama analiza jest też kosztowna, więc wszystko razem kosztuje tysiąc złotych;) w jakim sie mieście pytałaś o wycinek skórny o którym mówię ? jezeli tam u Ciebie kosztuje 50 zł to proszę o nr tel do tego miejsca chętnie skorzystam, wkońcu to nie duży wydatek.
pozdrawiam
napisał/a: m1973 2010-06-04 10:10
Wysłałam Ci prywatna wiadomość:)
napisał/a: uszpaj 2010-06-04 14:55
DZIĘKUJĘ!