Chore zatoki, zatkane uszy, mrowienie głowy i ból

napisał/a: Iva76 2012-03-05 10:15
Co do migren, to czasem mam problem z widzeniem i widzę powiększający się szarpany, drgający łuk. Trochę się wyciszyła, a może tylko to, iż szybko staram się likwidować ból - ale ibum czasem już nie działa - kiedyś brałam namesil do rozpuszczania czy coś takiego - no i inne leki na migrenę - ale od kilku lat dałam spokój i bywa różnie - stres niestety to okropny wyzwalacz i wtedy to jest fatalnie - teraz mam 36 lat i nie zapowiada się, by chciała odpuścić.
napisał/a: Iva76 2012-03-05 10:18
A co z Licus?
napisał/a: Ruth1 2012-03-05 13:07
Cześć dziewczyny, nie doszłam jeszcze na wymazy, ale Peter, do którego wysłałam wiadomość, polecił mi naświetlanie zatok soulxem i echinacea compositium w zastrzykać - co 3 dni przez miesiąc, napisał, że to powinno wysuszyć zatoki.
Może spróbujcie, tylko, jeżeli sa pozytkane uśjcia, jak u Licus to nie będzie pewnie jakiś spektakularnych efektów, ale na pewno pomoże, ta echinacea to już mo po głowie chodziła, ale wolałam zapytać.
napisał/a: Ruth1 2012-03-05 13:08
Ruth napisal(a):Cześć dziewczyny, nie doszłam jeszcze na wymazy, ale Peter, do którego wysłałam wiadomość, polecił mi naświetlanie zatok soulxem i echinacea compositium w zastrzykać - co 3 dni przez miesiąc, napisał, że to powinno wysuszyć zatoki.
Może spróbujcie, tylko, jeżeli sa pozytkane uśjcia, jak u Licus to nie będzie pewnie jakiś spektakularnych efektów, ale na pewno pomoże, ta echinacea to już mo po głowie chodziła, ale wolałam zapytać.


A może taka lampę solux można kupić gdzieś, pewnie się przyda w domu.
napisał/a: Iva76 2012-03-05 18:47
Myślę, że bardzo dobrze postąpiłaś pisząc do Petera - bez wątpienia ma wiedzę i wielką chęć pomocy - co do lampy, to widziałam różne modele a ceny 1500-2000 - a więc dużo - niedużo - jak miałaby przydać się jeszcze kiedyś, to chyba warto, by nie wracać na inne zabiegi - a gdzieś pisałaś, że na coś chodziłać każdego dnia i wydawałaś 60 zł. Ostatecznie można odsprzedać z jakimś zwrotem kosztów. Ja się wstrzymam z takim zakupem - bo nie wiem, co mi jest niestety - mi też Peter odpisał i doradził Klimadycynę antybiotyk. Nie wiem czy czekać na wyniki wymazu - czuję się naprawdę fatalnie - cały dzień w łóżku - nie mam siły jeść - tylko piję - tak więc rano laboratorium - potem POZ po skierowanie do laryngolog z mojej przychodni - poproszę o cito - bo jak pójdę znów prywatnie do osób których byłam - znów mnie zasypią "landrynkami" - tylko jedna jest ok - ale dopiero wizyta możliwa w piątek.
napisał/a: Iva76 2012-03-05 18:58
Znalazłam teraz taką nawet za 160 zł - Sollux Gil-10 -

Zastosowanie:
Używanie lampy przyśpiesza leczenie chorób ucha, nosa i gardła, skutecznie przynosi ulgę przy stłuczeniach jak również w leczeniu chorób reumatycznych. Stosowanie lampy z promieniami podczerwonymi daje również korzystne rezultaty w kosmetyce skóry, szczególnie przy zmianach trądzikowych.

Działane:
Promienie podczerwone oddziaływujące na krew, pobudzają przemianę metaboliczną w polu działania lampy.

To może tak zwykłą wystarczy - za taką cenę, to może i w ciemno kupię.

http://www.gortomed.pl/lampy_sollux.php
napisał/a: Ruth1 2012-03-05 21:28
2000 tys. to dużo, taka za 150 zł. to może nie działa jak należy, jednak pochodzę na zabiegi, pewnie będę miałam znowu problemy z twarzą a 2 tyg. temu zaczęłam już kurację laserem. Muszę unikac gorąca, bo mam naczyńkowa cerę.Te 60 zł. to płaciłam za laser diodowy na zatoki i na uszy, sollux jest znacznie tańszy.

Słuchaj Iva, ja bym pędem poleciała po receptę na ten antybiotyk i jak najszybciej wykupiła a wymaz bym rano zrobiła niezależnie, może coś wyjdzie.
Może lekarz pierwszego kontaktu Ci wypisze receptę. Trzymaj sie, może to w końcu wytłuczesz, co za cholera sie Ciebie czepiła !

Licus jesteś tam?
napisał/a: Iva76 2012-03-06 10:48
Ogólnie też wydawało mi się w pierwszej chwili dużo - ale ja już w desperacji jestem wszystko przyjąć i łyknąć - naprawdę - a mówię tak, bo wydałam z 1000 zł ... i nic - strasznie dobijające - co do lampy taniej, to możesz mieć rację - ja się zupełnie nie znam na cennikach za takie zabiegi - a jak mówisz, że jest tańczy od lasera to faktycznie nie warto kupować specjalistycznego sprzętu. Wiesz może jak działa to światło? Zastanawia mnie czy "dobija" bakterie.

Idę dziś do POZ po poludniu.
napisał/a: Ruth1 2012-03-06 12:00
Wiesz co Iva, jak byłam jeszcze na studiach, nagle zachorowałam na anginę, dostałam antybiotyk, i mój stan poprawił się lekko na chwilkę a potem nagle pogorszył, moje migdały były przeogromne, tylko wówczas nie było chyba takich leków jak teraz , więc moje migdały były tak powiększone, że nie miałam pewności czy się nie uduszę w nocy. Lekarz przypisywał mi antybiotyki w zastrzykach, kolejny nie zadziałał, potem dostałam trzeci antybiotyk, lekarz powiedział, że już nie ma mocniejszych i że muszę do szpitala. Wtedy byłam biedna jak mysz kościelna, więc płacząc jeździłam autobusami po całym mieście i tak mnie odsyłali. Pamiętam, że jak jakiś lekarz mnie chciał oglądnąć, to wołał zwykle kogoś, aby pokazać te migdały (że takie ogromne), mówili o mononukleozie.
W końcu zadzwoniłam do brata, który gdzieś tam z kolei zadzwonił i jakiś lekarz mnie przyjął, dał mi hydrokortyzon w zastrzyku i przypisał w antybiotyk - ceklor - następnego dnia objawy nagle zaczęły ustępować.
W sumie męczyłam się około miesiąca, te zastrzyki, to była m.in. gentamecyna, która być może uszkodziła mi słuch.
Pamiętam to wielkie szczęście, gdy mogłam w końcu wyjść na dwór i normalnie funkcjonować, potem już przez następne kilkanaście lat nie byłam chora (do urodzenia dziecka).

Zmierzam do tego Iva, że może masz właśnie taką sytuację - niewłaściwy antybiotyk, albo brałaś go za krótko.
napisał/a: Iva76 2012-03-06 16:02
Ruth mocno się zmartwiłam - chyba masz rację - właśnie przed wyjazdem do lekarza pierwszego kontaktu - którego byłam po antybiotyk zgodnie z wymazem - patrzę teraz jeszcze raz - paciorkowiec jest wrażliwiy na to, co pisze Peter - ale nie ma amoxycyliny, którą mi przepisał lekarz patrząc na mój wymas - jest napisane, iż wrażliwy na penicylinę, klindamacynę, lewofoksacynę - a penicylina a amoxycylina mimo, iż bliska "kuzynka" to chyba nie to samo - co sądzisz? Praktycznie nic mi ten lek nie pomógł nawet na chwilę - za pierwszym razem bez wymazu gardło wyleczył na trochę właśnie Ceklor.
napisał/a: Ruth1 2012-03-06 16:12
Iva76 napisal(a):Ruth mocno się zmartwiłam - chyba masz rację - właśnie przed wyjazdem do lekarza pierwszego kontaktu - którego byłam po antybiotyk zgodnie z wymazem - patrzę teraz jeszcze raz - paciorkowiec jest wrażliwiy na to, co pisze Peter - ale nie ma amoxycyliny, którą mi przepisał lekarz patrząc na mój wymas - jest napisane, iż wrażliwy na penicylinę, klindamacynę, lewofoksacynę - a penicylina a amoxycylina mimo, iż bliska "kuzynka" to chyba nie to samo - co sądzisz? Praktycznie nic mi ten lek nie pomógł nawet na chwilę - za pierwszym razem bez wymazu gardło wyleczył na trochę właśnie Ceklor.


Iva, skoro masz napisane, że jest wrażliwy na to, to po prostu to weź, szkoda czasu i zdrowia.

A zatoki i tak swoją drogą sprawdź koniecznie.
napisał/a: Ruth1 2012-03-06 16:13
Ruth napisal(a):
Iva76 napisal(a):Ruth mocno się zmartwiłam - chyba masz rację - właśnie przed wyjazdem do lekarza pierwszego kontaktu - którego byłam po antybiotyk zgodnie z wymazem - patrzę teraz jeszcze raz - paciorkowiec jest wrażliwiy na to, co pisze Peter - ale nie ma amoxycyliny, którą mi przepisał lekarz patrząc na mój wymas - jest napisane, iż wrażliwy na penicylinę, klindamacynę, lewofoksacynę - a penicylina a amoxycylina mimo, iż bliska "kuzynka" to chyba nie to samo - co sądzisz? Praktycznie nic mi ten lek nie pomógł nawet na chwilę - za pierwszym razem bez wymazu gardło wyleczył na trochę właśnie Ceklor.


Iva, skoro masz napisane, że jest wrażliwy na to, to po prostu to weź, szkoda czasu i zdrowia.

A zatoki i tak swoją drogą sprawdź koniecznie.


Mnie znowu głowa zaczyna lekko pobolewać, już wiem, że się zaczyna coś tam dziać i jak rozumiem szybko sinulan lub sinupret.