Chore zatoki

napisał/a: bartek3325 2009-01-29 22:08
Mam pytanie!!!Dziś otrzymałem zdjęcia z Tomografi komputerowej.I informacje: polipowata zmiana o chara. najpewniej zapalnym sr. ok 0.9 cm widoczna jest przy ścianie górnej w prawej zatoce szczękowej , podobna zmiana sr ok 08, cm widoczna jest przy ścianie bocznej lewej zatoki szczękowej i śr ok 0,5 cm w zachyłku zębodołowym tej zatoki . Poza tym powietrzność zatok przynosowych prawidłowa. Ograniczenie kostne zatok nie wykazują zmian . Pomóżcie chciałbym mniej więcej wiedzieć co mi dolega
napisał/a: dino69 2010-01-03 10:56
witam. czy po budherin mozna przytyc??
napisał/a: dino69 2010-01-03 11:10
pakosus napisal(a):Na opisie RTG ( http://www.hot.jpg.pl/zdjecie/81936/RTG.html ) zatok miałem opis(14/01/09r): "zgrubienie ściany śluzówki prawej zatoki" ,lekarz przepisał mi Duomox , kiedyś miałem zabieg prawej zatoki na polipa(21/12/01r.). Czy lek jest właściwy i czy ten polip może odrastać ?


jqk wyglada zabieg na polipa z zatoce??
napisał/a: falbanka 2010-01-03 22:32
Kitiara napisal(a):Lekarz pierwszego kontaktu zdiagnozował u mnie chore zatoki.Otrzymałam tylko antybiotyk forcid 1000 i fluimucil. Czwarty dzień leczenia przyniósł wprawdzie minimaną poprawę ale zastanawiam się czy nie powinnam dostać skierowania do laryngologa i zrobić szcegółowych badań. Jak długo powinno trwać leczenie?

To zalezy od antybiotyku. Zwykle do 10 dni, chociaz sa takie, ktore stosuje sie do 6-7 dni, jak np duomox. Pzdr
napisał/a: mars620 2010-03-05 14:43
witam choruje na zatoki ponad 2 tyg. lekarz wyslal mnie na zdjecie rtg zatok, otrzymalem opis zdjecia;
obfite, polipowate zgrubienie sluzowki w zatokach szczekowych.skrzywienie przegrody nosa.
co to wszystko znaczy za odp. dziekuje
napisał/a: angel_of_music 2010-03-07 23:02
Jak sam się zorientowałeś może to oznaczać wiele. Ja osobiście przeszłam zabieg usuniecia polipów w nosie w styczniu tego roku, a wcześniej chodziłam z zatkanym nosem bardzo długo i miewałam ból nosa.
napisał/a: tajson1 2010-11-03 21:36
Badanie RTG zatok obocznych nosa : Zgrubienie błony śluzowej zatok szczękowych , Skrzywiona przegroda nosowa Proszę o pomoc
napisał/a: solange2 2010-11-04 10:43
Witam
Skoro rozpoczął się wątek płukania zatok , to mam pytanie: Czy ktos z Was wie moze kto i gdzie wykonuje w Warszawie płukanie zatok ?
pozdrawiam
napisał/a: tajson1 2010-11-08 20:17
Badanie RTG zatok obocznych nosa : Zgrubienie błony śluzowej zatok szczękowych , Skrzywiona przegroda nosowa Proszę o pomoc
napisał/a: wybawca 2010-11-16 15:52
hmmm - ostatnio widziałem w metrze były reklamy - Centrum Leczenia Zatok chyba. Wpisz do google - wychodzi właśnie CLZ przy Klinice MML. Słyszałem już o tej klinice - mają jakieś bajery technologiczne... Chyba nikt poza nimi i kajetanami nie ma płukania zatok w Polsce. A do kajetan to wiadomo - czekaj i czekaj...
napisał/a: grzybek71 2011-04-21 03:47
sitak23 napisal(a):po podaniu buderhin do nosa więksa ilosc leku spływa do gardła i ten lek nie dociera w 100% do zatoki , wiem ze to jest areozol donosowy i steryd , ale równiez mozna go porównac z otrivin albo do nosalert wiec są to krople do nosa tylko w innym zastosowaniu do rospylania do nosa , leczenie miejscowe i spomagajace , jesli chodzi o płukanie zatok , to ja niema mam zawalonych zatok , nie ma tez ropy na zatokach ,(a smarkam ropa) . ale płukanie własnie sie robi jak nie ma sie zawalonych zatok , płucze sie aby oczyscic brut, bakterie i stan zapalny ktury nie zawsze wyjdzie na zdjeciu nawet w tk zatok , chłopak ma zmiane w zatoce szczekowej jest ona co prawda nie wielka ale jest lekarz ktury go leczy powinien zastanowic sie ze tło jest radzej bakteryjne , wirusowe i przeleczyć go pożądnie antybiotykiem i wyplukac mu te zatoki i za miast sterydów podać np mucofluid , po takim leczeniu chłopak powinien byc zadowolony po takiej kuracji wskazana by było naswietlanie zatok lampo np solux ,

Wypowiadasz się na tematy medyczne a jak nam wszystkim wiadomo zdobycie wiedzy medycznej wymaga długoletniego kształcenia, którego raczej nie odbyłeś.
Świadczy o tym znajomość ortografii: "brut, ktury", itp.