chore jajniki?

napisał/a: oli223 2010-10-26 20:20
Cześć wszystkim:) Mam wielką nadzieję że znajdzie się tu osoba która mi doradzi i pomoże..:) Otóż od kilku miesięcy mam dziwne objawy;/ mianowicie:
* ból w podbrzuszu często z prawej strony czasem zastanawiałam się czy to nie wyrostek ale boli również w podbrzuszu
* czasem boli mnie żołądek
* ostatnio mam problem ze wzdęciami, czuję się bardzo obrzmiała mam takie uczucie ciężkiego brzucha, kłopoty z wypróżnianiem, zaparcia
* bardzo mocno włosy mi wylatują chodź zażywam żelazo i inne witaminy wzmacniające
* źle przechodzę miesiączki, straszny ból brzucha i kręgosłupa który trwa prawie przez cały ten okres i mija na końcówce
* w tym miesiącu spóźnia mi się już okres 8 dni choć w dniu kiedy miałam dostać miałam bardzo słabe plamienia które szybko minęły ( na pewno nie jestem w ciąży bo nie współżyłam )

Czy ktoś może mi pomóc czy powinnam się niepokoić ?? Mam 20 lat i mieszkam zagranicą więc tu jest mi ciężej iść do lekarza a w Polsce będę dopiero w grudniu.
napisał/a: wikam2 2010-10-26 20:36
No na bolesne miesiączki to nie poradze nic prócz leków p.bólowych.
Ból, który odczuwasz nie jest owulacyjnym?
Napięcie podbrzusza nie jest związane z fazą lutealną?
Wyprożnianie etc. to inny dział ;)
Jedndniowe plamienie nie było owulacją?
Co do włosów...moze, mozna je powiażać (jak i nieregularnośc cykli - jesli istnieje) z pracą tarczycy(?). Choć nie wiem czy to nie są wysuniete daleko idące wnioski...
napisał/a: oli223 2010-10-26 21:51
ból który odczuwam nie jest owulacyjnym bo to jest zupełnie inny ból.. napięcie podbrzusza mam cały czas niezależnie on fazy. jeżeli piszę że w dniu kiedy miałam dostać miesiączke było plamienie to raczej nie jest to przez owulacje i na pewno nie była to owulacja. Tarczyce mam w porządku bo robiłam badania jak jeszcze byłam w Polsce.
napisał/a: wikam2 2010-10-26 22:53
Ale jak widać miesiaczka nie przyszła. Więc? Więc mogło to być plamienie owu i stąd mi się to wzielo. Prosta sprawa. Przez forum nie diagnozujemy, więc pozostaje wizyta u gina.

Acha, mój ból owu to nie jest tylko kłucie jajników. To jest także m.in uczucie napięcia i pobolewanie podobne do okresowego.