CHORA TARCZYCA?

napisał/a: acedia1 2016-07-05 14:39
Dzień dobry.

Mam 26 lat (chociaż czuję się na 86) i od kilku lat zmagam się z bardzo złym samopoczuciem. Najbardziej zaniepokoiło mnie to, że przez ok. 10 miesięcy (2014/2015) przytyłam 12 kg. Wcześniej miałam 55 kg. Nie zmieniłam nic w swoim stylu życia, co mogłoby spowodować moje tycie. Do dziś nie mogę schudnąć mimo zdrowej diety i ćw. Dodam, że nigdy nie byłam w ciąży, brałam antykoncepcje od 17 r.ż., aż do lutego br.

Oprócz w/w zauważyłam u siebie: puchnięcie - które pojawia się i znika (nóg, tułowia, twarzy, podgardla - wyglądam jak chomik), zmiana rysów twarzy (wszyscy mi mówią, że wyglądam na dużo młodszą), senność, brak energii, przewlekłe zmęczenie, problemy z koncentracją i pamięcią, zaparcia, suchy kaszel, czasami chrypka bez powodu, bóle: gardła, głowy, stawów, szyi (z tyłu głowy); czasami duszność, ucisk w gardle, niski puls, depresja, anemia (choć żelazo często wychodziło w normie), wypadanie włosów i ich siwienie (już w wieku 21 lat :(), rzadsze rzęsy, rozdwajanie się paznokci, sucha i biała skóra, wysypy okropnego trądziku, odczuwanie zimna (nawet dziś siedzę w grubym swetrze), pogorszenie wzroku.

Biorę na puchnięcie Cyklo 3 Fort, co ciekawe opuchlizna zeszła mi z nóg, ale na twarzy dalej chomik :(.

Wyniki badań, robione wczoraj:
FT3 FT3 2,69 pg/ml 2,00 4,40 N
FT4 FT4 1,15 ng/dl 0,93 1,70 N
anty-TPO anty-TPO
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-07-08 13:22
Niestety ale w tym wynikach nie ma nic do czego można by było się doczepić.
Hormony tarczycy mogłyby być wyższe ale tutaj na pewnie nie ma niedoczynności.
Może to jakaś inna choroba układowa/przewlekła typu borelioza itp.
napisał/a: acedia1 2016-07-09 19:07
Dziękuję za odpowiedź.