Cholesterol wysoki a leki do końca życia

napisał/a: *she* 2014-01-03 14:13
Witam,

W ubiegłym roku miałam cholesterol całkowity 290. Trafiłam do lekarza z atakiem woreczka żółciowego dostałam informacje że to od cholesterolu. Dostałam leki w tym do konca życia Atoris. Bez powtórzenia badania na cholesterol.
Zrobiłam sama ponowne badanie cholesterol całkowity wyniósł 230. Stąd moje pytanie czy musze brać leki do końca życia czy mogę obniżyć cholesterol np. Doppelherz aktiv Na Cholesterol Sterole. Chciałabym wypróbować inne metody walki z cholesterolem czy skazana jestem na leki do konca życia? prosze o pomoc
napisał/a: piotrosiama 2014-01-03 22:54
Z własnego doświadczenia mogę Ci polecić ziołowe tabletki Cynarex.
napisał/a: ~Anonymous 2014-01-03 23:00
Patrząc w historię twoich postów chciałabym zapytać czy robiłaś badanie w kierunku alergii na gluten? Przy Celiakii cholesterol utrzymuje się na wyższym poziomie,jest się zmęczonym i ma się problemy gastryczne jak i wiele innych.
A jeśli chodzi o twoje pytanie to powinnaś to konsultować jeszcze z innym lekarzem. Ze względu na twój wiek to szmat czasu! Sam lek po kilku tygodniach utrzymuje w "normie cholesterol" dlatego się obniżył ale tłumaczenie lekarza jest dla mnie dziwne. Pozdrawiam.
napisał/a: *she* 2014-01-03 23:27
też tak właśnie uważam, że taki wynik to nie jest powód do przepisania takiego leku.
Jakie to badania na alergie na gluten,celiakie? z krwi? czy można wykonać je na nfz? nie miałam takich badań.
Nie brałam, żadnych leków na cholesterol, sam się tak obniżył. Zaczełam ćwiczyć itp. Dziękuję bardzo za wskazówkę i będę konsultować sprawę
napisał/a: ~Anonymous 2014-01-04 00:26
Tu masz stronę z informacją na ten temat:
http://www.celiakia.pl/celiakia/
Badania przeciwciał robimy z krwi-jeśli wyjdą to potwierdzający jest wycinek z jelita cienkiego.
Czy NFZ refunduje nie umiem powiedzieć. Zapytaj lekarza a może ktoś z forum podpowie.