Cholesterol nastolatki

napisał/a: Ula1096 2014-02-20 19:47
Mój cholesterol mieści się w wartościach granicznych (205) Pojawiło się więc pytanie: Dlaczego jest tak wysoki ? regularnie ćwiczę, odżywiam się normalnie, jestem szczupła. Skąd więc mógł wyjść taki a nie inny wynik i jak bez drastycznych diet zbić go do wartości pożądanych? (wiek-18l.)
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-02-20 19:50
W Twoim wieku ostatnią rzeczą jaką powinnaś się przejmować to taki cholesterol.
napisał/a: Anzyp 2014-02-20 21:05
Mam jeszcze pytanie odnośnie takiego samego przypadku, ale z różnicą, że w rodzinie są osoby z podwyższonym cholesterolem. Czy jest się czym niepokoić? W końcu cholesterol podwyższony w wieku co prawda 18 lat, ale w rodzinie są osoby z takimi problemami. Ewentualnie jak się zabiega temu zjawisku, aby nie przytrafił się podobny przypadek 18-latce, tyle że parę lat później? Dziękuję za odpowiedź.
napisał/a: ~Anonymous 2014-02-20 21:39
Anzyp napisal(a):Mam jeszcze pytanie odnośnie takiego samego przypadku, ale z różnicą, że w rodzinie są osoby z podwyższonym cholesterolem. Czy jest się czym niepokoić? W końcu cholesterol podwyższony w wieku co prawda 18 lat, ale w rodzinie są osoby z takimi problemami. Ewentualnie jak się zabiega temu zjawisku, aby nie przytrafił się podobny przypadek 18-latce, tyle że parę lat później? Dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedni nawyk diety jak również ilość ruchu w dużym stopniu chronią przed "skokiem cholesterolu". Nie zapominajmy o tym że nasz organizm również go produkuje. Jednak żeby wiedzieć czy jesteśmy "obciążeni" musimy wiedzieć co jest przyczyną podwyższenia u rodziny. Pozdrawiam.