Chlamydia pneumoniae, EBV - interpretacja wyników

napisał/a: rosenrot007 2014-02-25 18:12
Witam,

bardzo proszę o interpretację poniższych wyników:


P-ciała p/Chlamydia pneumoniae IgM
Wynik badania: ujemny

P-ciała p/Chlamydia pneumoniae IgG
Wynik badania: 63,78 RU/ml

Zakres referencyjny:
ujemny < 16
wątpliwy 9 -11
dodatni > 11

P-ciała p/EBV IgM
Wynik badania: < 10 U/ml
Zakres referencyjny:
ujemny < 20
wątpliwy 20 - 40
dodatni >= 40

P-ciała p/EBV IgG
Wynik badania: 118 U/ml

Zakres referencyjny:
ujemny < 20
dodatni > 20


Co oznaczają P-ciała p/"czemuś" w klasie IgG?


Dodam, że od ponad roku źle się czuje - nie mogę dojść do ładu.
napisał/a: joannanr1 2014-02-25 21:42
Przeciwciała w IGg zazwyczaj oznaczają przebytą infekcję ale jeżeli przeciwciała w tej klasie są za wysokie oznaczają przewlekłą infekcję.A jakie masz objawy?
napisał/a: AZI 2014-03-22 22:13
Witam...chciałabym zapytać jakie macie doświadczenia w metodach leczenia zakazenia chlamydią pneumonis ?
napisał/a: joannanr1 2014-03-22 22:25
Są różne "szkoły" leczenia chlamydii.Natomiast jeżeli zakażenie nie daje objawów po prostu się nie leczy , przeciwciała przeciwko chlamydii ma wiele osób.Przeciwciała najczęściej oznaczają przebytą infekcję ale nie zawsze.U niektórych osób zakażenie ma charakter przewlekły , wtedy tak jak pisałam metody leczenia są różne.
napisał/a: AZI 2014-03-22 23:15
Dziękuję za szybką odp.
U mnie prawdopodobnie jest stan przewlekły.Objawy są dokuczliwe...zapalenie spojówek,opuchnięta twarz,gula w w gardle,świszczący oddech,senność,brak energii i sil witalnych,apatia ,uczucie rozbicia,dekoncentracja,bóle w kl. piersiowej,pieczenie i uczucie ucisku na szyi,częste infekcje górnych dróg oddechowych....i kaszel od długiego czasu,suchy ,męczący
napisał/a: joannanr1 2014-03-22 23:17
Jakie masz wyniki ?
napisał/a: AZI 2014-03-22 23:43
Pulmonolog u ktorego byłam(mało kontaktowy) dopiero przy drugiej wizycie poinformował mnie(mimo ,że wyniki były już wcześniej przy karcie,a ja nie mam do nich dostępu),że mam podwyższony poziom chlamydii i zlecił kolejne badanie z krwi (idę w poniedziałek)ale telefonicznie udało mi się dowiedzieć,że IGg 78,34 i podobne było wcześniejsze ,a igA 0,81
napisał/a: joannanr1 2014-03-23 19:55
Zobaczysz jakie będziesz miała obecnie wyniki.Jeżeli będą podwyższone , będziesz musiała zacząć leczenie antybiotykami lub ziołami.Przewlekłe zakażenie chlamydią często leczy się przedłużoną antybiotykoterapią.
napisał/a: AZI 2014-03-23 23:44
Wcześniejszy wynik IGg to 79,a obecny 78,34 A czy leczenie samymi ziołami daje dobre efekty...? Czy może znasz lekarza w Łodzi,który leczy takie przypadki?
napisał/a: joannanr1 2014-03-24 16:05
Dużo o leczeniu dowiesz się na forum chlamydioza.pl .Ja osobiście spróbowałabym protokołu Buhnera na chlamydię.Jest polecany lekarz w Łodzi , który zajmuje się leczeniem boreliozy i koinfekcji (chlamydia do nich należy) Skontaktuj się z dr Zubiel i zapytaj czy podjęłaby się leczenia chlamydii , ja sądzę że tak , pozdrawiam
napisał/a: AZI 2014-03-26 21:37
Dziękuję bardzo za wszystkie podpowiedzi.Pozdrawiam