Chirurgiczne usunięcie ósemek

napisał/a: pysia11 2009-01-24 13:01
Witam! Dostałam skierowanie na chirurgiczne usunięcie ósemek. Słyszałam,że można to zrobić na NFZ. Miał ktoś chirurgicznie usuwane ósemki? Jak długo trwa rekonwalescencja? Jak wygląda ten zabieg? Zna ktoś może dobrego specjalistę w Bydgoszczy, który ma podpisaną umowę z NFZ? Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi:) Pozdrawiam
napisał/a: wander1 2009-01-25 11:54
Mozna na NFZ.Trzeba sie zapisac i czekac na swoja kolej. Rekonwalescencja? Sprawa indywidualna - u jednych jeden dzien u innych tydzien. W duzych przychodniach powinien byc chirurg stomatolog na NFZ, lub powiedza ci gdzie.
napisał/a: pannamarianna 2009-04-09 19:41
znam rewelacyjnego chirurga szczekowego. Przyjmuje w szpitalu, ale rowniez prywatnie, ma gabinet w domu. Starszy Pan, bardzo doświadczony, wyrywalam u niego 3 zęby. Przed pierwsza wizyta strasznie sie balam, ale okazuje sie, ze to bulka z maslem, gorzej jest tylko po zabiegu, bo czlowiek jest zmeczony ,ale nie jest to straszne.. nie ma sie czego bac !
Mi wyrywal na znieczuleniu, zabieg chirurgiczny to moze sie nieco roznic, ale podejrzewam, ze nie ma problemu, w szpitalu pewnie cos podobnego wykonuje, trzeba sie dowiedziec.. Pan nazywa się Wróblewski, a oto jego numer do gabinetu w domu 52 3414919
napisał/a: roksa32 2009-04-16 07:25
Witaj. Miałam chirurgicznie wyrywaną ósemkę w październiku tamtego roku. Na nfz nie dałam rady bo bym musiała czekać do lutego tego roku. A że jest początek roku to masz duże szanse na szybki termin. Nie mogłam czekać bo już z bólu nie wytrzymywałam, nawet ketonal mi nie pomagał. Zrobiłam prywatnie. Zapłaciłam 400zł. Ale to było warte tych pieniędzy. Dostałam takie znieczulenie, że nic nie czułam. Po zabiegu nawet się nie męczyłam bo dostałam antybiotyk i silne tabletki na ból. Tylko byłam mocno spuchnięta. Ale nie ma co się dziwić jak miałam ósemkę w poprzek i naciskała mi na nerwy siódemki-wogóle mi nie wyrosła do góry. Miałam siedem szwów. Goiło mi się tydzień. Więc nie ma czego się bać. Do takich zabiegów dają silne znieczulenie, że nie masz prawa nic poczuć. Trzymam kciuki. Powodzenia.