Chirurgia palca, stopy, przedłużanie palca o 1-2 cm

napisał/a: Gocha_88 2015-08-16 12:03
Dziewczyny, które miałyście operację! Mam pytanie - ile dokładnie dni spędziłyście w szpitalu?
Będę wdzięczna za odpowiedź!
napisał/a: Wronka. 2015-08-17 15:16
2 dni, pierwszego operacja, drugiego popołudniu wypis.
napisał/a: Gocha_88 2015-08-24 16:22
Dziewczyny powiedzcie mi, kiedy nalezy dokonać płatności za operację? Na pierwszej wizycie, na ktorej się zapisujemy ? Czy jak to wygląda? Bede wdzieczna za odpowiedz!
napisał/a: Gocha_88 2015-08-24 16:23
Dziewczyny, kiedy trzeba dokonać płatności za operację? Czy juz na pierwszej wizycie, na której Pan doktor mnie zapisze na operację? Proszę o odpowiedź.
napisał/a: Pati2306 2015-08-26 17:37
W dzień operacji lub w przeddzień ;)
napisał/a: Gocha_88 2015-09-04 11:40
Heej, jeszcze Cię trochę pomęczę :P Napisz mi jeszcze, jak wygląda kwestia poruszania się po operacji: w pierwszych dniach i potem (w trakcie wydluzania i po okresie wydluzania). Ja co prawda będę miała wydluzany palec u jednej nogi, wiec w polowie będę sprawna, ale chcialabym wiedziec, czy (skoro ma się tego specjalnego buta) mozna chodzic, kuśtykać i czy to bardzo boli? Będę wdzięczna za odpowiedz :)
napisał/a: Pati2306 2015-09-04 18:16
Ja też miałam jedną stopę operowaną. Chodzić można. Na początku boli ale nie jest się zupełnie unieruchomionym. Z czasem coraz łatwiej. Po wyciągnięciu drucika stabilizującego palec jest duża ulga i o wiele lepiej się chodzi. Idzie wytrzymać. Bardziej będzie bolało rozciąganie już pod koniec, gdy mięśnie będą stawiały opór ale to tylko kilka dni. Jak na mękę przez kilkanaście lat to taki ból to małe miki ;p
napisał/a: Gocha_88 2015-09-04 18:42
Pati2306 napisal(a):Ja też miałam jedną stopę operowaną. Chodzić można. Na początku boli ale nie jest się zupełnie unieruchomionym. Z czasem coraz łatwiej. Po wyciągnięciu drucika stabilizującego palec jest duża ulga i o wiele lepiej się chodzi. Idzie wytrzymać. Bardziej będzie bolało rozciąganie już pod koniec, gdy mięśnie będą stawiały opór ale to tylko kilka dni. Jak na mękę przez kilkanaście lat to taki ból to małe miki ;p


hehe no to mnie pocieszyłaś, bo wyobrazalam sobie siebie przykutą do lozka do momentu zdjecia aparatu :O uff :0 no masz rację, ból fizyczny to przy dyskomforcie psychicznym nic :) a napisz mi jeszcze, jak ogolnie u Ciebie po operacji? Ile czasu nosiłaś aparat? i ile czasu po jego zdjęciu zaczelas normalnie chodzic-bez kuśtykania? Nosisz szpilki?
napisał/a: Pati2306 2015-09-06 14:26
U mnie po operacji spoko chociaż nie mam jeszcze pełnej ruchomości w tym palcu. To nie takie hop siup. trzeba ćwiczyć. Aparat miałam zdejmowany 6 maja. W ostatni weekend byłam na imprezie rodzinnej i zakładałam buty wyższe na koturnie ale takie bardzo wysokie jeszcze ciężko mi wchodzą. Właściwie sama nie wiem czy to normalne ;) aparat nosiłam równe 3 miesiące - zakładany miałam 9 lutego. Normalne chodzenie wraca po kilku dniach. Praktycznie po zdjęciu aparatu już szłam normalnie, w normalnym bucie. Tyle że opuchlizna musi zejść bo po wyjęciu drucików trochę może jeszcze puchnąć. Jak się człowiek przyłoży to będzie ok. Ja czasami łapię się na tym, że kuleje bo nie myśle o tym żeby chodzić prawidłowo, a organizm sam sobie ułatwia bo po prostu ta stopa jeszcze boli trochę jak ją przetaczam. Trzeba się po prostu wziąć do roboty ;P
moderator
napisał/a: mbury 2018-06-19 10:34
I jak, dalej Cię boli?