Chirurgia palca, stopy, przedłużanie palca o 1-2 cm

napisał/a: ikonka10 2014-08-13 14:04
właśnie zapisałam się w warszawie do poradni i za 2 tygodnie mam konsultacje u chirurga ortopedy ws mojej stopy. muszę tylko zrobić prześwietlenie wcześniej. pierwsza wizyta kosztuje 150 zł. dużo trochę. jak to wyglądało u was-wygląda? bo wiem, że po zabiegu trzeba być pod stałą kontrolą-a jak mam płacić za każdą wizytę po operacji po 150 to chyba muszę wziąć 2 etat! :O
napisał/a: kasia_153 2014-08-13 18:44
moje wizyty u lekarza tez tyle kosztowaly. po zabiegu mialam 3 darmowe wizyty a pozniej normalnie musialam placic. wiec to dosc kosztowne.
napisał/a: ikonka10 2014-08-15 22:00
kasia_153 napisal(a):moje wizyty u lekarza tez tyle kosztowaly. po zabiegu mialam 3 darmowe wizyty a pozniej normalnie musialam placic. wiec to dosc kosztowne.


ile zdarli z Ciebie za operację? czytałam kilka amerykańskich blogów nt takiej operacji- dziewczyny jeżdziły praktycznie co kilka dni na wizyty kontrolne: a to kolejne prześwietlenie i ocenianie czy wszystko idzie dobrze, a to stany zapalne i antybiotyki. też tak miałaś? ja mam kawałek do Warszawy i tak się trochę tego obawiam-tych dojazdów i jeszcze płacić 150 za każdą wiztyę :(

PS. nie macie żadnego bloga nt brachymatatarsi po polsku? miło byłoby poczytać historie o tym jak to wygląda w polskich realiach, bo amerykańskich jest sporo, ale ameryka to zawsze Hameryka :)
napisał/a: kasia_153 2014-08-20 18:15
wcale to nie jest takie zle jakby sie moglo wydawac. wiadomo ze trzeba zaplacic bo w tych czasach za darmo juz nie ma nic . u mnie wszystko bylo dobrze bez zadnych powiklan i komplikacji. ja ogolnie ciesze sie ze poddalam sie zbiegowi i drugi raz zrobilabym to samo bez zastanowienia bo tez nie kazdy lekarz chce sie podjac takiej operacji.
napisał/a: ikonka10 2014-09-06 15:00
ja po pierwszej wizycie...i na pewno ostatniej w tej placówce. przejechałam kawał drogi do warszawy, zapłaciłam kupę kasy tylko po to, żeby mi powiedzieli horrendalnie wysoką cenę! lekarz po obejrzeniu mojej stopy nie powiedział nic nowego...stwierdził fakt oczywisty-brachymetatarsia, opowiedział o możliwych metodach operacji- co bardzo dobrze już wiedziałam z blogów i ostrzegł, że bardzo dużo pacjentów jest niezadowolonych z efektów a operacja wszczepienia implantu kosztuje grubo ponad 10 tys a z fixatorem jest jeszcze droższa! nie pokazał mi nawet żadnych efektów swojej pracy- a jedynie zdjęcia z google! zaniepokoiło mnie to, bo zrobił moim stopom zdjęcia i mówił, że przeprowadzał takie operacje, kilka to kilka ale zrobił, więc oczekiwałam zdjęć a tu skończyło się na wyszukiwarce google. i ostrzegał o bliźnie-a co za różniaca-palec rosnące na wierzchu stopy czy głupia blizna?
wiadomo, że nie da się tego odbudować idealnie, ale troche to poprawić zawsze się da. Jednak biorąc pod uwagę cały koszt, który pewnie oscylowałby w granicah z ok 20 tys nie dziwię się, że pacjenci sa niezadowoleni-nie za taką kasę!

jak to wygląda w krakowie? dziewczyny napiszcie czy rzeczywiście płaciłyście ok 5 tys za to? bo 5 a ponad 10 to jest różnica.
napisał/a: ikonka10 2014-09-06 15:07
kasia_153 masz jakies zdjęcia z efektu końcowego?
napisał/a: kasia_153 2014-09-06 15:37
no to faktycznie drogo, mi lekarz nawet nie proponowal przeszczepu bo stwierdzil ze rozciagniecie aparatem jest duzo lepsza metoda lecz dlugotrwala . mam zdjecia przed i po.
napisał/a: jakubek2 2014-09-06 22:07
Czy tak jak koleżanka wyżej mogłabym prosić o zdjęcie efektu końcowego? Mam podobny problem.
napisał/a: Wikulka16 2014-09-26 23:01
Witam. Z tego co czytałam to mam ten sam problem co wy. Tylko, że mam pierwszy i czwarty skrócony palec u stopy gdzieś tak o 1.5 cm. I na dodatek mam to samo u rąk. Na prawej mam czwartego ( z tego co się nie mylę jest to serdeczny ) i piąty ( mały ). Natomiast u lewej tylko serdeczny.Gdy w szkole pisze wszyscy się patrzą i obgadują. Przez to czuję się odtrącona :< Nie wiem co mam robić :< z tym się nie da żyć :< nie mogę sandałów lub japonek założyć w lecie bo to krępujące. Mam 16 lat ... :< Mój chłopak zauważył i mnie przez to zostawił :< To nie jest miłe :< Proszę o kontakt lub na forum poproszę o odpowiedź.
napisał/a: Pati2306 2014-10-13 20:30
Pani Kasiu kasia_153 jeśli mogłabym to też proszę o wysłanie mi zdjęć przed i po na : e0404@op.pl . Ja byłam już na konsultacjach w Poznaniu gdzie za jeden palec powiedziano mi ok. 9 tysięcy. Operacja wszczepienia implantu + tak czy siak aparat ilizarowa. Dodatkowo przeszczep chcą pobrać z kości strzałkowej, więc dodatkowe krojenie nogi. Konsultowałam się też we Wrocławiu gdzie Pan doktor powiedział mi, że jedyne co można zrobić to wybić sobie to z głowy. Świetna rada jak za 150zł ale chyba nie zrozumiał po co do niego przyjechałam. Powiedział mi, że jeśli ktoś się tego podejmie to w Polsce może jedynie mi zepsuć stopę, czyli możliwe że nie będę mogła chodzić. Pani pisała, że ze sprawnością jest wszystko ok i jest Pani zadowolona, więc jeśli można to czekam na zdjęcia.
napisał/a: kasia_153 2014-10-15 20:36
jesli ktos chce zobaczyc zdjecia przed i po operacji to bardzo prosze o podanie maila
pozdrawiam :)
napisał/a: ikonka10 2014-10-20 12:33
pati2306: to samo miałam. Pojechałam do Warszawy (50zł), zrobiłam prześwietlenie (90zł), poszłam na wizytę (150 zł) i diagnoza: ,,po co to Pani?,,. wyszłam tak zażenowana z gabinetu, że szkoda słów.
Widzę, że nie ma co sobie głowy zawracać taką operacją, bo tylko człowiek robi sobie złudne nadzieje, nie mówiąc już o napychaniu portfeli osobom mało kompetentnym.