chemia-wypadanie wlosów

napisał/a: monaliza3 2008-06-20 13:22
mam do was pytanie..po jakim czasie od wziecia pierwszej chemii wypadaja czlowiekowi wlosy??? i po jakim czasie one odrosną?
odrosna zaraz po tym jak przestanie sie stosowac chemie?
pomozcie :(
napisał/a: klarysa2 2008-06-22 13:05
Mogę Ci jedynie powiedzieć jak jest w raku piersi. Miałam czerwoną chemię, włosy mi wypadly po 3 tygodniach. Ostatnią chemię miałam końcem października. W połowie grudnia pojawił się ciupeńki meszek na głowie. Bez peruki wystąpiłam w marcu. Były to bardzo krótkie włosy, ale pod peruką byłam ciągle spocona. Teraz mam piękną czuprynę, niezwykle gęstą. Sam moment wypadnięcia włosów zbiegl się z 2 chemią, którą przeszłam fatalnie. Dlatego wypadnięcie włosów nie było wielkim szokiem psychicznym, jaki spodziewałam się przeżyć. Włosy to naprawdę tyci problem w porównaniu z tym co sie przechodzi. Pozdrawiam gorąco.
napisał/a: monaliza3 2008-06-23 09:53
strasznie dziekuje Ci za odpowiedz ;) a powiedz czy rzęsy i brwi tez odrazu wypadaja? i czy tez tyle czasu odrastaja?tzn tak dlugo? wiesz moj chlopak bierze chemie i chce wiedziec od innych jak to bedzie..jak mam mu pomóc w tym wszystkim . wspierac go...
czekam na odp..
pozdrawiam serdecznie
napisał/a: klarysa2 2008-06-23 18:47
Wszystko zależy od rodzaju raka i chemii jaką się dostaje. Są chemie, po ktorych nie wypadają włosy. A jeszcze jak kto ja przechodzi zalezy od organizmu. Co do brwi i rzęs to mnie nie wypadły. Ale jak Ci juz pisałam - wypadanie włosów to naprawde malutki problemik w toczącej sie walce o życie. Wsparcie potrzebne. Poszukaj na internecie forum odpowiedniego dla choroby Twojego chłopaka. Może takie bedzie i znajdziesz tam wiele konkretnych informacji. Życzę dużo sił i zwycięstwa.