Chemia w pl a chemia zagranicą

napisał/a: Brutal Bugatti 2013-09-22 15:12
Czy wam też się wydaje że nasze środki chemiczne czyli : proszki , płyny , perfumy są trochę gorsze niż zagranicą ?

Kupiłem w Lipsku, Niemcy - ARIEL Proszek do prania BIO 800g za 3 euro . Starczał na długo i miał dobrą jakość.
Kupiłem w PL - ten sam Ariel który kosztuje 15.99 czyli jakieś 4 euro ! paradoksalnie drożej , muszę przyznać że pranie wyglądało znacznie gorzej plamy np. z wina nie puszczały tak samo jak w Niemczech.

Macie swoje doświadczenia , spostrzeżenia ?
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2013-09-22 15:27
Ogólnie nie zauważyłem jakiejś nadzwyczajnej różnicy jakości ale ...jest duża różnica cenowa na Polską niekorzyść. :D

W USA pamiętam dezodorant Adidas Pure Game kosztował 2 usd czyli wtedy ok. 5 zł gdy u nas kosztował ok 12 zł :D
Przykładów jest setki ... można by wymieniać do jutra zresztą nie tylko z chemią tak jest hehe :D smutne i prawdziwe ;x
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-09-23 08:20
Brutal napisal(a):Czy wam też się wydaje że nasze środki chemiczne czyli : proszki , płyny , perfumy są trochę gorsze niż zagranicą ?

Kupiłem w Lipsku, Niemcy - ARIEL Proszek do prania BIO 800g za 3 euro . Starczał na długo i miał dobrą jakość.
Kupiłem w PL - ten sam Ariel który kosztuje 15.99 czyli jakieś 4 euro ! paradoksalnie drożej , muszę przyznać że pranie wyglądało znacznie gorzej plamy np. z wina nie puszczały tak samo jak w Niemczech.

Macie swoje doświadczenia , spostrzeżenia ?


Ale o tym oficjalnie mówią sami producenci chemii, że te same produkty na różne kraje mają zupełnie inne stężenie składników aktywnych.