Chcę kupić soczewki kontaktowe po raz pierwszy

napisał/a: damian-gda 2008-11-10 17:50
Witam serdecznie,
Do niedawna nosiłem okulary, ale zainteresował mnie temat soczewek. Niesamowicie wygodna, prosta i coraz tańsza opcja poprawy wzroku, bardzo mnie zaciekawiła i teraz mam kilka pytań:

1. Jakie soczewki najlepiej wypróbować na początek? Jednodniowe? 30-dniowe (day & night)? Roczne?...

2. Np. na Allegro podają parametry soczewki w krzywiznach, średnicach itp. Z optyki najgorszy nie jestem, ale chciałbym sie upewnić czy np. soczewka mająca promień krzywizny = 8, koryguje wadę (-)4,0 dioptrie? Jak w takim razie oznacza się w nich +/- ?

3. Czy można kupić soczewki korekcyjne i koloryzujące w jednym?

4. Skąd wyczytać dane odnośnie cylindra danych soczewek?

Moja wada wzroku:

Sfera Cylinder Oś Pryzma
OL: -3,0 -0,5 180 ---------
OP: -3,5 ---------- --------- ---------

Z góry serdecznie dziękuje za pomoc :E
napisał/a: magda12184 2009-02-25 00:33
Cześć !!!!

Lekarzem nie jestem ale osobiście noszę soczewki juz bardzo długo..

dziwi mnie fakt że chcesz poraz pierwszy kupic soczewki z aregro chyba lepiej bedzie jak wybierzesz sie do okulisty on wszystko dokładnie sprwadzi i napewno super wszystko dobierze. Pamiętaj żle dobrana soczewka nie daje komfortu a tylko przysporzy problemów i niechęci. Soczewka musi muć dobra nie za mała i nie duza bo bedzie wrażenie że bedzie przemieszczała sie na oku.

Naprawde proponuję wizytę u okulisty niż kupowanie jeszcze na alegro pierwszych soczewek samemu.

Sa soczewki kolorowe a zarazem korygujące wzrok.

Poproś o dobre soczewki myśle że na początek 30 dniowe codzienne nie wiadomo czy oko zaakceptuje soczewke wiec na poczotek nie pchałabym sie zaraz na soczewki roczne. Dużo dostępnych jest teraz dobrych płynów które też nawilżają soczewki.

Ja nie zamienie soczewek na okulary NIGDY.

Przemyśl myślę że na początek warto udać sie do lekarza a potem jak już bedziesz wiedział wszystko jakie soczewki są właśnie dla ciebie kupisz je na alegro.

Pozdrawiam
napisał/a: ola871 2010-03-15 04:58
po raz pierwszy to musisz isc do okulisty i on Ci dobierze, pozniej mozesz juz trzaskac zakupy przez internet, polecam Optiva Pl